Coworkingowe miejsca pracy

Pracując w domu wcześniej czy później jesteśmy skazani na rutynę. Dopada nas znużenie i brak chęci do pracy. Co więcej dopada nas często blokada, która właściwie zabija w nas twórcze myślenie. Są oczywiście tacy, którzy stwierdzą, że najważniejszy jest spokój i lodówka w zasięgu ręki, ale nawet i ich w końcu dopada ten sam problem. Co zatem zrobić, żeby temu zaradzić?

Czym jest coworking?

Obecnie coraz częściej słyszy się o coworkingowych miejscach pracy. Czym one tak naprawdę są? To nic innego jak współdzielenie przestrzeni biurowej przez kilka osób. Takie rozwiązanie ma naprawdę wiele plusów. Pierwszy z nich to chociażby oddzielenie sfery domowej od pracy. Dzięki temu przestanie nas kusić wygodna kanapa czy ulubione seriale. Wydzielenie miejsca pracy, w którym tak naprawdę będziemy w stanie w stu procentach się skupić pozwala na zwiększenie efektywności. Ponadto praca z innymi kreatywnymi ludźmi potrafi przynieść wiele korzyści. Pomimo iż nadal pracujemy sami dla siebie to kontakt z innymi ludźmi daje nam szansę na szersze postrzeganie własnych pomysłów oraz wizji.

Często też poznajemy inne gałęzie biznesu poszerzamy swoje dotychczasowe horyzonty. Mamy okazję posłuchać różnych historii, wymienić się doświadczeniami, a nawet pozyskać klientów poprzez polecenie. To wszystko tak naprawdę wpływa na nasze dobre samopoczucie. Dodatkowo rozwijamy się i w razie potrzeby zawsze możemy liczyć, że ktoś życzliwy nam pomoże. Z początku obcy nam ludzie stają się znajomymi, a niekiedy nawet partnerami biznesowymi.

Zalety ekonomiczne

Biuro coworkingowe to również zalety ekonomiczne (w szczególności, jeśli mamy na myśli coworking Warszawa lub inne duże miejscowości). Przede wszystkim są to niskie koszty wynajmu takiego miejsca, gdyż współdzielenie powierzchni biurowej z założenia zawsze wychodzi taniej. Dodatkowo większość takich miejsc udostępnia w cenie kompletne wyposażenie sprzętowe biura takie jak drukarka, faks czy też skaner. No i odchodzi nam koszt umeblowania biura, a on też często nie należy do najniższych. Są ludzie, którym właśnie na tym zależy najbardziej i to jest właśnie najlepsze w tej koncepcji. Każdy odnajdzie tu coś dla siebie. Dla jednych liczy się dobra atmosfera, dla innych zmiana otoczenia, a jeszcze inni kierują się niskimi kosztami utrzymania.

Swoboda i niezależność

Tego typu biura charakteryzują się dużą swobodą. Nie jesteśmy zobowiązani jakimiś długoterminowymi umowami, pracujemy kiedy chcemy i z kim chcemy. To ważne jeżeli mamy czuć się swobodnie. Taka atmosfera z pewnością będzie sprzyjała naszemu rozwojowi. Miejsca coworkingowe dla wielu były pewnym etapem bez którego nie byliby w stanie zmotywować się do cięższej pracy. Oczywiście są i pewne minusy tego typu rozwiązania. Przede wszystkim jest to brak dostępu do dokumentacji naszej firmy w formie papierowej czy też stracony czas na dojazdy. Do wad można zaliczyć również kolejkę do łazienki, ale ten argument proszę traktować z przymrużeniem oka. Pewne jest, że większość ludzi, którzy zdecydowali się na tego typu miejsce do pracy bardzo je sobie chwalą i cenią. To z pewnością wartościowe doświadczenie i możliwość pozyskania wielu kontaktów biznesowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com