Co wpływa na pozycjonowanie strony?

Strona internetowa firmy to w dzisiejszych czasach zdecydowanie za mało.  Konkurencja na rynku jest ogromna, dlatego nieustannie trzeba walczyć o wysoką pozycję w wyszukiwarce. Jak skutecznie poprawić widoczność przedsiębiorstwa w Internecie? Odpowiedzią na to pytanie są działania SEO. Dzięki lekturze tego tekstu dowiesz się, co wpływa na pozycjonowanie Twojej witryny w organicznych wynikach Google.

Czym jest pozycjonowanie?

Nieważne, w jakiej branży działasz na co dzień, strona internetowa to podstawa. Żeby jednak czerpać realne zyski z prowadzenia witryny, należy zadbać o jej pozycjonowanie. Od tego zależy, jak dobrze widoczny w sieci będzie Twój biznes.

Pozycjonowanie (określane również mianem SEO) to wszystkie działania mające na celu poprawę widoczności Twojej strony WWW w organicznych wynikach wyszukiwarki Google. Dlaczego jest to takie istotne? Już spieszymy z wyjaśnieniami.

Organiczne wyniki wyszukiwania są bezpłatne. Mówiąc bardziej obrazowo, są to adresy stron, które ukazują się użytkownikowi Google po wpisaniu przez niego w wyszukiwarkę danej frazy. Jeśli chcesz wyprzedzić konkurencję, Twoja strona musi znajdować się jak najwyżej. Dzięki lekturze tego tekstu poznasz czynniki, które wpływają na to, czy znajdziesz się w Top 10.

Pozycjonowanie jest ważne również ze względów czysto biznesowych. Im większy ruch na stronie, tym większe szanse, że któryś z odwiedzających zdecyduje się skorzystać z Twoich usług lub sięgnie po Twoje produkty. Widoczność w sieci przekłada się bezpośrednio na wyniki finansowe. Firmy, które skutecznie pozycjonują swoją witrynę, statystycznie częściej odnoszą sukcesy.

Od czego zależy Twoja pozycja w Google?

Twoja pozycja w wynikach wyszukiwania uzależniona jest od oceny, której dokonują algorytmy Google. Jakimi kryteriami się kierują? W tej części tekstu postaramy się przybliżyć Ci najważniejsze czynniki, od których zależy pozycjonowanie.

Na widoczność Twojej strony składa się wiele elementów. Najważniejsze z nich to:

Responsywność

Jednym z kluczowych czynników decydujących o pozycjonowaniu jest responsywność, czyli przystosowanie strony do wyświetlania jej na różnych urządzeniach. Dzięki wdrożeniu technologii RDW, Twoja witryna będzie wyświetlać się równie dobrze na domowych komputerach, co urządzeniach przenośnych (telefonach i tabletach).

Szybkość ładowania

O tym, czy użytkownik pozostanie na Twojej stronie, często decydują pierwsze sekundy kontaktu z witryną. Im dłuższy czas ładowania, tym większe prawdopodobieństwo, że internauta zniechęci się oczekiwaniem. Im większy współczynnik odrzuceń, tym strona jest gorzej postrzegana przez algorytmy.

User Experience

Kryteria, którymi kierują się roboty, ciągle się zmieniają. Ostatnio coraz większy nacisk kładziony jest na User Experience, czyli doświadczenie użytkownika. Projektując witrynę postaraj się zadbać o to, by korzystanie z niej było łatwe i przyjemne, a co za tym idzie – zachęcające do dalszych interakcji.

Słowa kluczowe

Treść publikowana na stronie gra niezwykle istotną rolę. Staraj się dopasować ją do potrzeb użytkowników. Cel ten osiągniesz, umieszczając na witrynie właściwie dobrane słowa kluczowe. Dzięki nim użytkownicy łatwiej znajdą Twoją stronę w sieci, a maszyny zyskają informacje na temat jej zawartości. Dobierając słowa kluczowe, staraj się korzystać z narzędzi służących do analizy bieżących trendów w tym zakresie, takich jak Senuto czy Google Analytics.

Optymalizacja grafik

Grafiki wpływają na szybkość ładowania się strony. Im większe, tym wolniej będzie się ona wczytywać. Przywiązuj wagę do opisów grafik. Unikaj losowych nazw, staraj się opisywać je zgodnie z tym, co się na nich znajduje.

Wysokiej jakości treści

Słowa kluczowe to nie wszystko. Dla algorytmów niezwykle istotna jest jakość publikowanych na niej treści. Dobry content to taki, który odpowiada na najczęściej poszukiwane przez użytkowników pytania. Staraj się wyczerpać temat i poruszać jak najwięcej kwestii z nim związanych. Przekazywana przez Ciebie wiedza powinna być jak najbardziej aktualna. Nie pozwól na kopiowanie tekstu, gdyż użytkownicy i wyszukiwarki cenią oryginalność.

Kolejną bardzo istotną kwestią jest hierarchia nagłówków. Dzięki prawidłowemu oznaczeniu H1, H2, H3 pozwolisz robotom Google lepiej rozpoznać treści zawarte na Twojej witrynie. Podział ten ułatwia również odbiór Twojej strony czytelnikom.

Linkowanie wewnętrzne

Linkowanie wewnętrzne to siatka odnośników przenoszących użytkownika z jednego miejsca na Twojej stronie w inne. Stosowania tego typu nawigacji ułatwia odwiedzającym poruszanie się po witrynie oraz pozytywnie wpływa na ocenę algorytmów. Dzięki linkowaniu wewnętrznemu podstrony szybciej znajdą się w wynikach wyszukiwania Google.

Linkowanie zewnętrzne

Dla maszyn istotnym czynnikiem w procesie optymalizacji są linki zewnętrzne prowadzące na Twoją stronę. Postaraj się, aby w innych miejscach w Internecie znalazły się odnośniki do Twojej witryny. Zadbaj, by były to portale odznaczające się wysoką jakością. Im więcej odnośników, tym lepsze pozycjonowanie. Wartościowe linkowanie zewnętrzne może pochodzić z portali społecznościowych, katalogów firm czy artykułów sponsorowanych.

Bezpieczeństwo

Algorytmy oceniają techniczne aspekty strony internetowej. Zadbaj, by była ona bezpieczna dla użytkowników. Szczególnie jeśli prowadzisz za jej pomocą sprzedaż. Witryny posiadające certyfikat SSL wypadają o wiele lepiej na tle konkurencji. Zabezpiecz się przed wyciekami danych i atakami. W ten sposób unikniesz w przyszłości nieprzyjemnych konsekwencji tego typu zdarzeń.

Przyjazne adresy URL

Każda strona posiada swój unikalny adres URL, który wyświetla się w wyszukiwarce. Zadbaj o to, by był on jak najłatwiejszy do zapamiętania i wskazywał, co znajduje się na stronie. Kluczem do sukcesu jest prostota.

Historia domeny

O stronę internetową dbać trzeba od samego początku jej istnienia. Historia domeny, czyli Twojego unikatowego adresu w sieci, ma spory wpływ na to, jak indeksować będą ją algorytmy. Najważniejsze są regularne aktualizacje, które pozytywnie wpływają na odbiór domeny przez Google. Jeśli dopiero zakładasz stronę i chcesz wykupić domenę z rynku wtórnego, ważne jest, aby w porę sprawdzić, czy interesujący Cię adres nie będzie negatywnie wpływał na widoczność w sieci.

Co ma wpływ na pozycję strony w Google? Podsumowanie

Jak widać, istnieje wiele czynników, które wpływają na pozycję witryny w wynikach organicznych Google. Działania SEO to wymagająca specjalistycznej wiedzy praca. Nie każdy może sobie pozwolić na godziny spędzone na zdobywaniu informacji na temat pozycjonowania. Zwłaszcza jeśli musi w tym samym czasie prowadzić przedsiębiorstwo.

Jeśli chcesz zadbać o pozycjonowanie Twojej strony Internetowej, skorzystaj z pomocy ekspertów z agencji WeNet. Zespół fachowców zadba o dobrą widoczność witryny w sieci. Co więcej, podejmując współpracę, możesz liczyć na szereg korzyści, których nie uświadczysz, zajmując się SEO na własną rękę. Dedykowany opiekun będzie informował Cię na bieżąco o postępach prac oraz rozwieje wszelkie wątpliwości dotyczące poprawnej konstrukcji strony.

Dowiedz się więcej na temat oferty agencji. Odwiedź stronę WeNet.pl i wybierz interesujące Cię usługi. Nie zwlekaj! Zadbaj o pozycjonowanie swojej strony i zacznij realizować kolejne cele biznesowe.

Polecamy:
Rubbelt – wulkanizacja taśm przenośnikowych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com