Co warto wiedzieć przy planowaniu oświetlenia do pokoju dziecka?

Oświetlenie pokoju dziecięcego powinno być jednym z zadań na liście zarówno dla przyszłych rodziców jak i podczas planowanego remontu. Na jakie lampki nocne postawić w pokoju dziecięcym? A może lepszym wyborem będą tylko lampy sufitowe? Poniżej znajdziesz garść porad!

1. Oświetlenie do pokoju dziecka nie powinno być nachalne

2. Postaw na lampy wiszące do pokoju dziecięcego, które nie będą ulokowane bezpośrednio nad łóżeczkiem

3. Stylowe lampy dziecięce, które będą uniwersalnym wyborem na kolejne lata

Oświetlenie do pokoju dziecka nie powinno być nachalne

Pokój dziecka powinien być dla niego oazą spokoju i bezpieczeństwa. Współczesne modne oświetlenie bazuje np. na motywach bajkowych, kolorowych kloszach czy lampkach nocnych, które pozwolą wywoływać pozytywne skojarzenia. Zdecydowanie poza głównym źródłem światła warto wyposażyć się także w taką poręczną niewielką lampkę. Z pewnością przyda się nie raz do uspokajania po dziecięcych nocnych koszmarach. W kwestii głównego oświetlenia – dużą popularnością cieszą się także efektowne lampy wiszące, takie jak np.: aquaform modern glass.

Postaw na lampy wiszące do pokoju dziecięcego, które nie będą ulokowane bezpośrednio nad łóżeczkiem

Bez względu na to, czy chcesz sięgnąć po oświetlenie do pokoju chłopca czy do pokoju dziewczynki – warto pamiętać o tym, aby nie umieszczać lampy bezpośrednio nad miejscem do spania malucha. W przeciwnym razie nagłe włączanie takiego źródła światła, które będzie ulokowane tuż nad głową dziecka może wywoływać w nim dyskomfort i rozdrażnienie. Warto wziąć ten aspekt pod uwagę już na etapie planowania przestrzeni, w której ma wypoczywać dziecko.

Stylowe lampy dziecięce, które będą uniwersalnym wyborem na kolejne lata

Wiele osób decyduje się także na modne lampy wpuszczane w sufit, takie jak np. aquaform squares 111×2. Taka opcja z pewnością spotka się z pozytywnym odbiorem także w kolejnych latach życia dziecka. Jeżeli zatem chcesz znaleźć odpowiednie rozwiązanie, które sprawdzi się również w przyszłości i nie będzie zmuszało do zbyt szybkiej wymiany – warto postawić na ten efektowny model.

Jak widać kwestia doboru odpowiedniego oświetlenia do pokoju dziecka powinna zajmować ważne miejsce na liście spraw do załatwienia przez rodziców. Z czasem konieczne okaże się także sięgnięcie po lampkę biurkową, która będzie pomocnym narzędziem podczas odrabiania lekcji wieczorem. Kształtowanie prawidłowych nawyków z pewnością pomoże ochronić Twoje dziecko przed przedwczesnym psuciem się wzroku w wyniku niedostatecznego oświetlenia książek i zeszytów. Postaw na funkcjonalne i modne oświetlenie, które będzie spełniać potrzebne funkcje!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com