Napęd elektromagnetyczny stosuje się w wielu gałęziach przemysłu. Często nie wiemy, gdzie znaleźć dobrą ofertę i gdzie możemy zastosować dany napęd. Wszystko na ten temat poniżej.
1. Czym się charakteryzują napędy elektromagnetyczne?
2. Jakie zastosowanie mają napędy elektromagnetyczne?
Czym się charakteryzują napędy elektromagnetyczne?
Napędy elektromagnetyczne to urządzenia, która używają działanie pola elektromagnetycznego. Pole, które wiruje wokół silnika wprawiając go w ruch. Na rynku można znaleźć wiele typów napędów, które dostosowują się do specyfiki branży. Na przykład firma TMS Eco oferuje napędy serii MS, które posiadają częstotliwość roboczą 25,30 i 50. Na ich stronie: tmseco.pl/napedy-elektromagnetyczne-jvm-seria-ms można znaleźć wszystkie informacje. Dysponują oni siedmioma modelami od MS 30 do MS 80 o zasilaniu 230/400 V i sile wymuszenia od 13 do 600 kg. Amplituda drgań wynosi max. 2,2 mm przy częstotliwości drgań 50 Hz, w przypadku 30 Hz max. 3,4 mm i przy 25 Hz max. 5,1 mm. Do cech charakterystycznych należy także tryb pracy ciągły S1 oraz system ochrony IP 65 zgodnie z EN 60 529. Ostatnim parametrem jest wybuchowość, do niej zalicza się między innymi ATEX II 3 DG, cCSAus, UL Cl. I liga. 2 gr. B, C, D. Dobrej jakości sprzęt powinny cechować się znakomitą wytrzymałością i solidnością przez wiele lat. Wykorzystanie dobrych materiałów i tworzyw sztucznych pozwala na niezawodną pracę. Elektromagnetyczne napędy serii MS odznaczają się idealną jakością wykonania oraz różnymi wariantami. Dzięki temu dostosuje się do potrzeb klienta pod względem mocy i parametrów. Wybór odpowiedniego modelu nie jest łatwym zadaniem, dlatego warto skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy pomogą rozwiać wątpliwości i zdecydować się na idealny model.
Jakie zastosowanie mają napędy elektromagnetyczne?
Napędy można stosować w wielu branżach przemysłu. Sprawdzą się w przemyśle motoryzacyjnym, branży farmaceutycznej, chemicznej czy spożywczej. Stosuje się je także w sektorze infrastrukturalnym, maszynowym czy wodociągowo- kanalizacyjnym. Maszyny wyposażone przez napędy znajdziemy w przedsiębiorstwach produkcyjnych czy dystrybucyjnych. Do zalet tego typu urządzeń należy nie tylko, szeroki zakres zastosowań, ale także łatwa obsługa i solidna konstrukcja. Wyróżniają się stabilną i płynną pracą oraz natychmiastowym startem i zatrzymaniem. Nie jest potrzebne smarowanie, dlatego konserwacja jest minimalna. Można także je łatwo regulować za pomocą potencjometru. Produkt można łatwo manipulować, co ułatwia pracę z ni,