Co warto wiedzieć o kredycie dla firm?

Kredyty firmowe cieszą się dużą popularnością wśród polskich przedsiębiorców. Większość banków ma w swojej ofercie co najmniej kilka ich typów, takich jak kredyty obrotowe, inwestycyjne czy konsolidacyjne. Dzięki tak dużej różnorodności, możliwe jest znalezienie kredytu firmowego na niemal każdą okazję – czy to uregulowanie bieżących wydatków firmy, czy na przykład zrealizowanie dużej inwestycji.

Zobowiązania finansowe mogą być dobrym rozwiązaniem dla firm, które przechodzą przez trudniejszy okres i potrzebują dodatkowych środków, aby utrzymać płynność finansową. Jednak często korzystają z nich również firmy, których sytuacja finansowa jest stabilna, ale które wolą płacić comiesięczne wygodne raty niż naruszyć swoje oszczędności. Każdy początkujący przedsiębiorca powinien więc się tym tematem zainteresować. Co warto wiedzieć o kredycie dla firm? Jakie wymagania trzeba spełnić, żeby go otrzymać?

Kredyt dla firm – warunki

Podejmując decyzję kredytową, bank niewątpliwie weźmie pod uwagę sytuację finansową firmy. Zwróci uwagę na jej przychody, wydatki oraz ilości i wysokość bieżących zobowiązań. To, jakie konkretnie warunki zostaną postawione w zakresie zdolności kredytowej, zależy od wielu czynników. Należą do nich kwota i rodzaj kredytu, a także wewnętrzne zasady obowiązujące w danej instytucji finansowej. Bank sprawdzi także historię kredytową i będzie dla niego istotne to, czy firma nie znajduje się na którejś z list dłużników z powodu niespłacania długów w terminie.

Można spotkać się także z warunkiem dotyczącym stażu firmy. Wynika to z faktu, że to bardzo młode firmy najczęściej upadają, więc często nie są one wiarygodnymi kredytobiorcami. W wielu przypadkach będzie więc wymagane, aby firma istniała od co najmniej roku lub nawet dwóch. Niekiedy próg jest niższy i wynosi na przykład 6 miesięcy lub nawet mniej, ale może to wiązać się z jakimś dodatkowym wymaganiem, takim jak posiadanie konta firmowego w danym banku od co najmniej kilku miesięcy.

Chcesz wiedzieć jeszcze więcej? Dodatkowe informacje na temat kredytu dla firm znajdziesz tutaj: https://splatakredytow.pl/kredyt-dla-firm/. Jest to wiedza, którą powinien posiadać każdy przedsiębiorca.

Jakie dokumenty będą potrzebne do kredytu dla firm?

To, jakie dokładnie dokumenty będziemy musieli zebrać, zależy między innymi od typu kredytu. W niektórych przypadkach wystarczający może się okazać wyciąg z konta firmowego, ale niekiedy, zwłaszcza przy kredytach długoterminowych, mogą być potrzebne także takie dokumenty, jak:

  • zaświadczenie z ZUS-u i US o niezaleganiu ze składkami
  • dokumenty księgowe
  • zeznanie podatkowe za rok ubiegły.

Szczegółowych informacji warto należy szukać na stronie internetowej wybranego banku.

Jeśli chcemy zapewnić sobie pozytywną decyzję kredytową i najlepsze dostępne warunki kredytu, warto skontaktować się z ekspertem kredytowym, który dostępny jest pod tym adresem: https://splatakredytow.pl/kredyt-dla-firm/. Szczególnie w przypadku kredytów na dużą kwotę kluczowe okazać się mogą nawet pozornie niewielkie różnice w warunkach kredytu. Warto więc powierzyć pozyskanie go specjaliście.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com