Co warto wiedzieć na temat zwrotu zakupów?

W czasie zakupów często tracimy głowę, a w efekcie kupujemy zupełnie niepotrzebne rzeczy. Bywa też, że nasz nowy nabytek zupełnie odbiega od naszych oczekiwań. Dlatego znowu łapiemy doła, że znowu wpadliśmy w pułapkę, z której nie ma wyjścia. Jednak zapominamy o jednym – mamy prawo do zwrotu zakupionego towaru. Co warto wiedzieć na ten temat?

Ile mamy czasu na zwrot zakupionego towaru?

Wiele osób zapomina, że mamy prawo do zwrotu towaru zakupionego przez internet. Jednak musimy pamiętać, że czas działa na naszą niekorzyść. Dlatego powinniśmy szybko podjąć decyzję, czy chcemy zatrzymać zakupione rzeczy, a może wolimy je odesłać. Warto też pamiętać, że nie musimy podawać przyczyny, dla której zamierzamy zwrócić towar. Jednak należy tego dokonać przed upływem 14 dni, ponieważ tak gwarantuje nam ustawa. Jednak niektóre sklepy wydłużają ten czas nawet do 30 dni, ale trzeba sprawdzić wcześniej, ile mamy czasu. W przeciwnym wypadku możemy przegapić termin zwrotu i już nie zostanie nam inne wyjście, tylko będziemy zmuszeni zatrzymać towar.

W jaki sposób możemy dokonać zwrotu?

Zwrotu towaru zakupionego przez internet możemy dokonać na wiele sposobów. Z biegiem lat cała lista możliwości się wydłuża, więc będzie nam coraz łatwiej wykonać to zadanie. Obecnie najpopularniejszym sposobem jest pójście do pocztę lub do firmy kurierskiej i odesłanie paczki do danego sklepu. Jednak są też sposoby rozwiązania tego problemu. Wiele sklepów ułatwia nam zwrot i za pomocą ich formularza internetowego możemy odesłać paczkę za darmo. Wystarczy tylko go wypełnić i zanieść na pocztę lub czekać na przybycie kuriera. Możemy też z korzystać z usług https://zwracam.pl/, gdzie również wypełniamy formularz. Jednak w tym przypadku mamy do wyboru całą listę sklepów, do których możemy odesłać towar, a z czasem przybywa ich coraz więcej. W dodatku możemy szybko i w prostu sposób sprawdzić, ile czasu zostało nam na zwrot zakupów.

Jak wygląda proces zwrotu towaru za pomocą serwisu zwracam.pl?

Wiele osób pewnie zastanawia się, czy poradzi sobie ze zwrotem towaru przez serwis zwracam.pl. Jednak jest to naprawdę proste zadanie! Na początku sprawdzamy, czy dany sklep jest dostępny na stronie, a następnie, ile dni nam zostało na zwrot towaru. W kolejnym kroku przechodzimy do wypełnienia formularzu na stronie, możemy też wysłać oświadczenie o odstąpieniu od umowy drogą elektroniczną. Teraz wystarczy już tylko wydrukować formularz i czekać na kuriera, który odbierze od nas paczkę. Jak widać, to wszystko jest banalnie proste i zajmuje tylko kilka minut. Naszym zadaniem jest tylko dopilnowanie, aby zdążyć w odpowiednim momencie wypełnić formularz, aby nie przepadł nam termin zwrotu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com