Co to jest Rollup i jak wpływa na skuteczną reklamę?

Istnieje wiele sposobów na skuteczny marketing. Obecnie ulotki i plakaty odchodzą powoli w zapomnienie – ich miejsce zajmują rollupy, które są efektowne i uniwersalne, a przy tym niezwykle proste w obsłudze.

Rollupy to inaczej stojaki reklamowe. Składają się one ze specjalnej kasety z systemem rolującym, aluminiowego stelaża, mechanizmu napinającego, listwy zaciskowej oraz wysięgnika. Treść reklamy drukowana jest na specjalnym materiale: frontlicie lub block out’cie. Wybór materiału zależy od potrzeb i możliwości reklamodawcy. Pierwsza opcja jest tańsza, ale druga z kolei charakteryzuje się lepszą jakością i wytrzymałością – nie wyblaknie i dłużej nam posłuży, gdyż nie uszkodzi się od ciągłego rozwijania i zwijania.

Do największych zalet rollupów należą:

  • szybki montaż (można je bezproblemowo złożyć i rozłożyć),
  • łatwy i bezpieczny transport (materiał z reklamą chroni aluminiowa kaseta),

  • możliwość wymiany grafiki na inną,

  • efektywność przekazu reklamowego,

  • niewielka waga,

  • trwałość i odporność na uszkodzenia.

Gdzie się sprawdzają?

Jak zaznacza firma initi.pl, rollupy są niezwykle efektywne i łatwo przyciągają uwagę, więc doskonale sprawdzą się wszędzie tam, gdzie trzeba zrobić szybkie i piorunujące wrażenie na kliencie. Świetnie nadają się one zatem na różnego rodzaju szkolenia, spotkania biznesowe, czy promocje. Często stosuje się je też jako uzupełnienie informacji o firmie podczas prezentacji lub jako element reklamowy stoisk wystawienniczych na wszelkiego rodzaju branżowych zlotach, targach i spotkaniach. Rollup pozwala potencjalnemu klientowi firmy zapamiętać najważniejsze informacje o przedsiębiorstwie, umożliwia też zapamiętanie danych potrzebnych do nawiązania ewentualnego kontaktu.

Jakie są koszty?

Na cenę rollupu składa się kilka czynników: projekt graficzny, kaseta z mechanizmem i stelażem oraz sam wydruk. Średnia cena za taki komplet oscyluje w granicach 200 złotych. Warto jednak zainwestować w wysoką jakość reklamy, gdyż daje to pewność, że klient nie przejdzie obok niej obojętnie. Ponadto należy mieć też na uwadze, że z rollupów można korzystać wielokrotnie, co oznacza mniejszy koszt kolejnych kampanii reklamowych.

Gdzie znaleźć?

Aktualnie na rynku znajduje się dużo firm, które posiadają w swoich ofertach rollupy oraz inne materiały reklamowe, ale najlepiej bezpośrednio skontaktować się z odpowiednimi drukarniami internetowymi. Pozwoli to nie tylko na uzyskanie niższych cen, ale również da pewność, że naszym zamówieniem zajmą się profesjonaliści. Przed złożeniem zamówienia warto zapoznać się z całym asortymentem i dokładnie omówić z drukarnią internetową wszystkie szczegóły zamówienia.

initi-rollupy-dwustronne

Rollupy lepsze niż ulotki

Rollupy to sprawdzony sposób na skuteczną reklamę, gdyż wyróżniają się elegancją, atrakcyjną szatą graficzną i pomysłowością. Nic zatem dziwnego, że obecnie korzysta z nich coraz więcej różnych firm i zalicza się je do najbardziej popularnych form reklamy wizualnej.

Artykuł opracowano wspólnie z firmą https://www.retio.pl

Drukarnia online

3 Comments on “Co to jest Rollup i jak wpływa na skuteczną reklamę?”

  1. Jeżeli chodzi o rollupy to doskonale prezentują się wszelkiego rodzaju wystawach, bankietach czy targach. Są lekkie, łatwe w transporcie i można je wykorzystać kilkakrotnie.

  2. Duży wybór rollupów widziałam w tamtym roku na targach Remadays, nie pamiętam cen, bo kupowałam akurat gadżety. W tym roku też zamierzam pojechać 15 lutego, bo potrzebuję zamówić kilka tysięcy ulotek.

  3. Znajoma kiedyś miała niezłą wpadkę bo ktoś zamieścił jej fotkę w niezbyt przyjaznym otoczeniu na takim właśnie rollupie w szkole na jakim festiwalu. Sytuacja była dość wstydliwa :/ Nawet chodziła do psychoanalityka http://psychoterapia-sensus.pl żeby pomógł jej się ogarnąć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com