Co to jest pudełko fasonowe

Kartony oraz pudła są powszechnie stosowane w domu, przez firmy kurierskie, w wielu miejscach. Pudła służą do przechowywania różnych produktów. Najczęściej stosowane są do wysyłek kurierem, pakowania produktów oraz przesyłania paczek czy to do klientów czy do sklepów. Coraz częściej lokale decydują się na wykorzystywanie pudeł do pakowania posiłków na wynos.

Istnieje bardzo wiele rodzajów przedmiotów, które służą do magazynowania rzeczy, wysyłki lub zabezpieczania. Są nimi chociażby pudła, kartony, koperty. Wiele firm oferuje pudła i kartony w różnych rozmiarach i fasonach, tak aby każdy klient znalazł coś dla siebie i skorzystał z oferty. Najczęściej spotykane są kartony i pudełka fasonowe oraz klapowe. Czy się różnią od siebie? Które są wygodniejsze? Wszystko zależy od tego, do czego takie kartony mają być wykorzystane.

Pudełka klapowe a pudełka fasonowe

Pudełka klapowe

Jedne z najbardziej znanych i wykorzystywanych produktów do przechowywania są pudełka kartonowe. Najczęściej wykorzystywane pudełko jest wykonane z tektury falistej i zamykane od góry klapkami, stąd nazwa pudełko klapowe. Jest to jeden z najtańszych rodzaj opakowywania produktu lub towaru do wysyłki.

Pudła klapowe cieszą się popularnością, gdyż ich wykonanie jest bardzo ekonomiczne. Ich konstrukcja powoduje, że do wykonania pudełka klapowego wykorzystywana jest mała ilość surowca i minimalny odpad. Następnie wycięty arkusz zostaje sklejony ze sobą. Wykonanie pudeł klapowych jest tak popularne ponieważ do ich produkcji nie jest potrzebna żadna przygotowalnia i nie musimy ponosić dodatkowych kosztów. Poza tym produkując pudła możemy za każdym razem zmieniać dowolnie wymiary opakowań, takie jak długość, wysokość czy szerokość, w zależności jakie jest zapotrzebowanie. Minusem pudeł klapowych jest to, że do zamknięcia ich potrzebujemy taśmy, którą skleimy pudełko gotowe do transportu od góry i dołu.

Pudełka fasonowe

Drugim z najbardziej popularnych pudeł jakie są dostępne na rynku są pudełka fasonowe wykonywane z tektury. Opakowań, które możemy nazwać pudełkami fasonowymi jest bardzo dużo. Do produkcji pudełek fasonowych potrzebny jest wykrojnik, dlatego też nazywa się je wykrojnikowe. Wykrojnik to odpowiednio przygotowany przyrząd, który służy do produkcji indywidualnego opakowania. Dzięki nim jesteśmy w stanie uzyskać każdy kształt oraz fason opakowania. Minusem produkcji kartonów fasonowych jest to, że jak już wykonamy wykrojnik to nie będziemy w stanie zmienić już w niczego w produkcji pudełek, dlatego warto prototyp wykonać na plotterze i w razie jakiś poprawek nanieś je zanim zabierzemy się za wykonywanie wykrojnika.

Plusem jest szybkość ich składania. Konstrukcja pudełka fasonowego sprawia, że nie potrzebujemy do złożenia żadnych taśm ani klejów, Ich estetyka wykonania sprawia, że często wykorzystywane są jako opakowanie dekoracyjne dla klienta. Tego typu pudła bardzo dobrze sprawdzą się przy wysyłce książek, kubków, ubrań, czy większych produktów. Pudła fasonowe bardzo często wykorzystywane są przez pizzerie jako rodzaje opakowań do pizzy na wynos.

Kartony fasonowe

Kartony fasonowe lub wykrojnikowe. Karton fasonowy został tak zaprojektowany, że składa się go bardzo prosto bez użycia taśmy lub innych przedmiotów, a do tego jest on bardzo dobrej jakości, gdyż tektura, z której są wykonane jest bardzo dobrej klasy. Decydując się na kartony fasonowe możesz wybrać jaki kolor ma posiadać karton. Do wyboru jest biały oraz naturalny szary. Wygląd kartonów jest bardzo estetyczny, dzięki czemu coraz częściej,przy zamówieniach internetowych, możesz spotkać takie kartony

Pudła kartonowe fasonowe poprzez swój prosty wygląd są bardzo eleganckie, a przesyłki wysyłane w takim opakowaniu sprawią, że paczka stanie się bardziej elegancka.

Wygodne pakowanie i dostawa

Decydując się na opakowania do sklepów, coraz częściej wybierane są opakowania eko czyli najczęściej kartony czy pudła rodzaju tekturowego. Coraz bardziej cenione stają się produkty fasonowe. Zachwycają one swoją prostotą ale i tym, że są niebanalne. Dodatkowym atutem jest szybkość składania i brak wykorzystywania jakiś innych akcesoriów jak niezbyt estetyczne taśmy itp. Dlatego wykorzystywanie kartonów staje się numerem jeden na rynku produktów do opakowywania. Wysyłka towarów lub ewentualnego zwrotu w kartonach jest bardziej estetyczna, ale także o wiele bardziej wygodna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com