Co łączy inwestycję w złoto z bitcoinami?

Zysk zwykle wiąże się z ryzykiem, dlatego z tyłu głowy zawsze warto mieć dywersyfikację działań, co będzie zabezpieczeniem dla ewentualnych strat. Jednym z najbezpieczniejszych sposobów na lokowanie pieniędzy jest inwestycja w złoto. Jaki ma to związek z bitcoinami?

Dywersyfikacja kapitału, jako sposób na zarządzanie finansami osobistymi

Na początku trzeba podkreślić, że nawet jeśli jakiś rodzaj inwestycji wygląda niezwykle atrakcyjnie, nie należy pokładać w nim pełnej nadziei, pamiętając o marginesie błędu. Właśnie dlatego warto podzielić swoje oszczędności na części, aby mieć pewność, że inwestując, nie straci się wszystkiego – tak właśnie wygląda strategia mądrego zarządzania osobistymi finansami.

Zakup bitcoinów a inwestycja w złoto

Na chwilę obecną dużą popularnością cieszą inwestycje w bitcoiny. W tym miejscu trzeba podkreślić, że wiele osób jednocześnie inwestuje w bitcoiny i złoto – dlaczego idzie to w parze? Otóż złoto jest jednym z kruszców, który zapewnia najpewniejszy zysk. Natomiast zakup bitcoinów cały czas wiąże się z dużym ryzykiem. Tak więc zestawienie tych dwóch rodzajów działań może okazać się sposobem na w miarę bezpieczne i zyskowne działanie. Kolejną sprawą jest to, że za bitcoiny można bezpośrednio kupić złoto. Ciekawostką może być natomiast fakt, że złoto jest traktowane jako rzecz (zgodnie z interpretacją indywidualną IPPB2/415-209/12-4/AK). A to oznacza, że można je sprzedać po 6 miesiącach, nie martwiąc się o podatki.

Sprzeciw wobec systemu monetarnego

Co ciekawe, ideologicznie te dwa rodzaje inwestowania są sobie bliskie: oba bowiem sprzeciwiają się systemowi monetarnemu, który jest oparty na bankach centralnych i pieniądzu fiducjarnym. Tak więc zarówno dla amatorów inwestycji w złoto, jak i miłośników bitcoinów przesunięcie finansów w stronę giełdy, lokat bankowych czy rynku obligacji jest raczej mało prawdopodobne. Można też mniemać, że osoby, dla których bitcoiny okażą się zakupem niekorzystnym, z dużym prawdopodobieństwem zwrócą się w kierunku rynku metali szlachetnych, który charakteryzuje się stabilnością i bezpieczeństwem.

Jako że wartość bitcoina może w bardzo krótkim czasie zarówno pójść w górę, jak i w dół, inwestując w kryptowalutę warto zdywersyfikować swój portfel, decydując się na zakup złota, którego posiadanie jest bezpiecznym odpowiednikiem pieniądza – ma zdecydowanie niższą dzienną zmienność i lepiej trzyma siłę nabywczą niż bitcoin.

  • IDFmetale.pl – Oddział Katowice IDF Sp. z o.o. 
  • Kapitał Zakładowy: 2 050 000 zł – opłacony w całości
  • Adres: Ul. Jagiellońska 5/1, 40-032 Katowice
  • Telefon: 32 416 24 54

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com