Pomysł na ciekawą karierę: elektryk

Jeśli szukasz kariery, która jest satysfakcjonująca, różnorodna i oferuje wiele możliwości elastyczności i rozwoju, to może być to! Jako wykwalifikowany elektryk wrocław niedziela będziesz cieszyć się dużą różnorodnością w codziennej pracy i będziesz mieć możliwość poszerzenia swoich umiejętności i specjalizacji w wielu różnych dziedzinach.

Możesz zdecydować się na pracę przy pracach domowych, dla firm komercyjnych lub w sektorze przemysłowym. Możesz pracować w małym niezależnym zespole obsługującym Twój obszar lokalny lub w dużej firmie z dużymi kontraktami. A kiedy ukończysz szkolenie i uzyskasz pełne kwalifikacje, możesz nawet założyć własną firmę i zostać swoim własnym szefem.

Dzień z życia elektryka

Typowy dzień dla elektryka może obejmować instalację i testowanie nowych systemów, diagnozowanie i naprawę usterek lub przeprowadzanie konserwacji sieci elektrycznych w celu zapewnienia sprawnego działania. Może się okazać, że pracujesz z kablami danych, obwodami, okablowaniem lub urządzeniami. Możesz pracować w istniejącym domu, biurze, punkcie sprzedaży detalicznej lub magazynie, lub pracować na miejscu, instalując okablowanie w nowym domu, mieszkaniu, budynku komercyjnym lub projekcie budowlanym.

Jak zostać elektrykiem?

Aby zostać elektrykiem w Polsce, musisz ukończyć właściwą praktykę, która trwa cztery lata. Aby zdobyć kwalifikacje, będziesz uczyć się zarówno w pracy, jak i w szkole handlu elektrycznego. Będziesz zatrudniony przez jednego przedsiębiorcę lub firmę i będziesz ściśle współpracować z szefem lub przełożonym, aby nauczyć się umiejętności, których potrzebujesz w pracy. Nauczą Cię, jak się domyślasz, co zapewnia cenne doświadczenie zawodowe, dzięki czemu będziesz gotowy do startu po zdobyciu kwalifikacji.

W szkole handlowej będziesz wspierać to dodatkową wiedzą i technicznym know-how, które pozwolą Ci osiągnąć sukces. Nie spodziewaj się, że będziesz po prostu siedzieć w klasie i robić notatki – większość czasu spędzasz w szkole, wykonując praktyczne zadania w specjalnie do tego celu przeznaczonych obiektach. A najlepsze jest to, że podczas nauki zarobisz prawdziwą płacę – uczestnicząc w praktykach zawodowych.

Jakie kwalifikacje uzyskam po ukończeniu?

Aby zdobyć kwalifikacje elektryka klasy A, musisz spełnić wszystkie wymagania czteroletniego stażu. Obejmuje to certyfikat III w zakresie elektrotechniki, a także niektóre oceny licencji.

Jedną z największych korzyści z odbycia stażu jest to, że nawet jeśli zaczynasz z bardzo małym doświadczeniem zawodowym lub brakiem wiedzy lub wiedzy elektrycznej, po ukończeniu szkolenia wychodzisz jako doświadczony profesjonalista, gotowy na pełen etat zatrudnienie.

Czego szukają potencjalni pracodawcy?

Pierwszym krokiem do ukończenia praktyki jest znalezienie pracy u odpowiedniego pracodawcy. Jako absolwent szkoły, na ogół nie musisz mieć wcześniejszego doświadczenia zawodowego w tej dziedzinie, ale musisz spełnić wymagania dotyczące języka, umiejętności czytania i liczenia. I choć nie jest to obowiązkowe, pracodawców przyciągają kandydaci, którzy ukończyli oficjalną naukę zawodu. Jeśli poważnie myślisz o zostaniu elektrykiem i możesz zrobić ten krok, z pewnością zwiększy to twoje szanse i pomoże wyróżnić się z tłumu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com