Ciągle dążenie do doskonałości w branży motoryzacyjnej

Przemysł motoryzacyjny wciąż bardzo dynamicznie się rozwija. Obecnie poza produkcją klasycznych aut napędzanych ropą lub benzyną, powstaje bardzo dużo pojazdów o napędzie hybrydowym lub elektrycznym. Ciągle rozbudowywanie się rynku samochodowego oraz dynamiczny rozwój technologii używanych do projektowania, produkcji, użytkowania i serwisowania pojazdów to duże wyzwanie dla podmiotów w tej branży. Aby podążać za światowymi trendami oraz zachować konkurencyjność niezbędne jest ciągłe dążenie do doskonałości.

Standardy jakości to podstawa

Zapewnienie odpowiedniej jakości w branży motoryzacyjnej opiera się na systemie zarządzania jakością zgodnego z ISO 9001 oraz IATF 16949. Wdrożenie tych norm powoduje, że organizacje zwiększają efektywność działania oraz doskonalą procesy wewnętrzne. Działanie zgodnie z zapisami tych systemów jest też konieczne do uzyskania poprawy jakości oferowanych produktów, dzięki czemu wzrasta poziom satysfakcji klientów oraz ich przywiązanie do danej marki. Dzięki sprawnemu zarządzaniu jakością można też pozytywnie wpłynąć na wyniki finansowe firmy.

Wymiana doświadczeń

Znakomitym źródłem wiedzy jest też oczywiście wymiana doświadczeń osób zaangażowanych w utrzymywanie jakości w różnych firmach branży motoryzacyjnej. Okazją do takiego transferu wiedzy są między innymi targi, konferencje oraz fora branżowe. Warto wiedzieć, że już 27 i 28 września 2018 w Dąbrowie Górniczej odbędzie się III Forum branży motoryzacyjnej Bureau Veritas. Podczas tego wydarzenia omawiane będą właśnie zagadnienia dotyczące zapewnienia jakości i bezpieczeństwa w przemyśle motoryzacyjnym. Biorąc udział w Forum dowiesz się między innymi:

  • jakie nastąpiły zmiany w specyfikacji IATF 16949,
  • jak ocenić zgodność dla maszyn nowych oraz użytkowanych oraz jak bezpiecznie je użytkować
  • jakie są powiązania VDA z wymaganiami IATF,
  • jak należy dostosować park maszynowy do aktualnych wymogów prawnych.

Aby poznać szczegóły wejdź na stronę: https://szkolenia.bureauveritas.pl/aktualnosci/iii-forum-motoryzacyjne-bureau-veritas-wymiana-doswiadczen/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com