Chemia motoryzacyjna – jak stworzyć markę własną?

Masz świetny pomysł na nowy produkt z dziedziny chemii motoryzacyjnej, ale obawiasz się, że koszty produkcji nie pozwolą Ci rozwinąć sprzedaży? Sposobem na sukces okaże się stworzenie linii produktów private label. Dowiedz się, na czym polega ten model oraz jak zacząć wprowadzać go w życie.

Private label – o co w tym chodzi?

Private label, czyli marka własna, to nic innego produkty, których produkcję zleca się specjalizującemu się w danej branży przedsiębiorstwu produkcyjnemu, a sprzedaje się pod marką swojej firmy lub brandem stworzonym od nowa. Chemia motoryzacyjna to obok spożywki i przemysłu papierniczego jedna z branż, w której ten model sprzedaży przyjął się bardzo dobrze i cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem konsumentów. Produkty marki własnej sprzedają już nie tylko duże sieci handlowe, ale również mniejsze przedsiębiorstwa.

Private label – jak wprowadzić produkt na rynek?

Zacznij od swojego pomysłu, który uznasz za źródło potencjalnego sukcesu w branży chemii motoryzacyjnej. Myślisz nad czymś innowacyjnym? A może jeden z produktów, który uważasz za skuteczny jest za drogi i niedostępny dla mniej zamożnego konsumenta? Zatem przedstaw swój pomysł na środek z dziedziny chemii motoryzacyjnej przedsiębiorstwu produkującemu tego typu preparaty na zlecenie.

Wspólnie stwórzcie ostateczny projekt

Dzięki wiedzy i doświadczeniu firmy, której chcesz zlecić produkcję, wypracujesz najlepszy możliwy wariant swojego produktu. Po wyprodukowaniu próbek zostaną one poddane testom skuteczności i wytrzymałości, a następnie skierowane do właściwej produkcji lub wprowadzenia ewentualnych zmian.

Skąd gwarancja jakości?

Produkcja chemii motoryzacyjnej wymaga przeprowadzenia szczegółowych badań laboratoryjnych, które uwzględnią działanie poszczególnych składników i wreszcie finalnego produktu. W tym celu niezbędna okaże się wiedza specjalitów, a przy samej produkcji w procesie weźmie udział wielu pracowników fabryki. Private label to zatem skuteczna metoda stworzenia jakościowego produktu po zoptymalizowanych kosztach. Samodzielna produkcja generowałaby ogromne koszty, które mogłyby zwracać się przez wiele lat.

Nadaj swojemu produktowi markę

Po wyprodukowaniu środka chemii motoryzacyjnej przyszedł czas na działania wizerunkowe. W tym momencie możesz obrać dwie drogi:

  • sprzedawać produkt pod marką swojego przedsiębiorstwa – wówczas produkt będzie z nim nieodłącznie kojarzony;
  • wykreować nowy brand – w sytuacji, kiedy nie chcesz, by nowa linia produktów była bezpośrednio kojarzona z marką Twojego przedsiębiorstwa.

Niektóre firmy pomagające w tworzeniu produktów private label oferują swoje usługi również w kwestii tworzenia marki, produkcji opakowań czy dystrybucji produktów. Partnerem, który poprowadzi Twój produkt od etapu pomysłu do finalnej dystrybucji, jest firma Ondo.eu, która specjalizuje się w produkcji aerozolowych preparatów chemii technicznej i motoryzacyjnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com