Chcesz znaleźć pracę w Opolu? Zobacz jakich pracowników szukają opolskie firmy!

Opole to urokliwe miasto położone w zachodnio-południowej Polsce. Stolica najmniejszego polskiego województwa przypadnie do gustu każdemu miłośnikowi historii, cennych zabytków i aktywnej rozrywki. Co więcej, opolski rynek pracy kształtuje się naprawę obiecująco! Jeśli chcesz zostać w Opolu na dłużej – sprawdź, gdzie szukać pracy!

Opole, w porównaniu z innymi wojewódzkimi stolicami, jest stosunkowo małym miastem. Mimo, to jest to ważny dla całego kraju ośrodek gospodarczy. Do najważniejszych sektorów opolskiej gospodarki zaliczyć można przemysł spożywczy, maszynowy, motoryzacyjny i budowlany. Według oficjalnych danych, największa liczba osób zatrudnionych na terenie opolskiego pracuje w branży budowlanej. Szukanie pracy w Opolu nie musi się jednak ograniczać do wyżej wymienionych sektorów. Opolski rynek staje się coraz bardziej przyjazny dla biznesowych nisz. Warto wspomnieć także o tym, że Opole jest ważnym ośrodkiem kulturalnym i naukowym. Na korzyść przedsiębiorców działa także położenie województwa opolskiego, które graniczy z Czechami i czterema ważnymi województwami.

Praca w Opolu – na jakie wynagrodzenie można liczyć?

Według danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny, opolski pracownik może liczyć na wynagrodzenie sięgające od 3500 do 4000 złotych „na rękę”. Największe zyski w województwie opolskim generują przedsiębiorstwa rolnicze. Oprócz tego, na wysokie zarobki mogą liczyć osoby pracujące w leśnictwie, rybactwie oraz łowiectwie – średnie wynagrodzenie pracowników w tych sektorach wynosi ponad 6000 złotych brutto. Nieco gorzej kształtują się stawki pracowników budowlanych i przemysłowych oraz osób związanych z działalnością finansową i ubezpieczeniową – ich średnie wynagrodzenie wynosi niewiele ponad 5000 złotych brutto.

Jakich pracowników szukają opolskie firmy?

Na opolskim rynku pracy występują wyraźne deficyty pracowników w niektórych branżach. Osoby poszukujące pracy w Opolu mogą liczyć na zatrudnienie w następujących branżach:

  • medycznej– istnienie duże zapotrzebowanie na lekarzy (zwłaszcza specjalistów),  pielęgniarki, położne i ratowników medycznych, a także opiekunów osób starszych;
  • gastronomicznej– liczne restauracje i punkty spożywcze oferują pracę kucharzom, piekarzom, cukiernikom, a także barmanom i kelnerom;
  • edukacyjnej– wiele placówek oświatowych poszukuje wychowawców oraz nauczycieli przedmiotów zawodowych;
  • motoryzacyjnej– na dobre wynagrodzenie mogą liczyć zawodowi mechanicy, lakiernicy, blacharze oraz diagności samochodowi;
  • rolniczej– przedsiębiorcy poszukują osób do pracy w sadownictwie, ogrodnictwie oraz przy hodowlach zwierząt gospodarskich;
  • finansowej– firmy poszukują specjalistów w dziedzinie finansów i rachunkowości, którzy władają językiem obcym – na najlepsze ofert mogą liczyć osoby, które biegle posługują się językiem niemieckim, angielskim lub czeskim.

Opolski rynek pracy jest bardzo obiecujący dla osób, które mają doświadczenie i kwalifikacje do pracy w jednej z wymienionych branż.

Badania opinii – czy warto z nich korzystać?
Rzecznik patentowy – czyli tak naprawdę kto?
Pozycjonowanie strony firmowej w Internecie – pierwsze kroki do zdobycia wysokiej pozycji w Google

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com