Chcesz zainwestować w nowe okna? Dowiedz się, jakie warto wybrać.

Jak w przypadku każdego projektu wymiany okien, im więcej dowiesz się o materiałach okiennych, produktach towarzyszących i usługach, których potrzebujesz, tym dokładniej wyniki projektu spełnią Twoje oczekiwania.

Ze względu na stale zmieniające się technologie okien, ważne jest, aby pozbyć się z góry założonych koncepcji dotyczących najlepszych materiałów okiennych do użycia. To, co kiedyś uważano za standardowe materiały zdaniem producentów okien w przeszłości, dziś może nawet nie spełniać dzisiejszych surowych wymogów certyfikacji energetycznej.

Poniżej znajdują się najbardziej popularne materiały okienne. Każdy z nich ma różne rozmiary i opcje kolorów, dlatego są w stanie spełnić większość wymagań. Każdy materiał ma również zalety i wady, które należy wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji, który z nich będzie najlepszy dla danego projektu.

Stare, ale jare – okna drewniane

Drewno jest materiałem konstrukcyjnym wybieranym od tysięcy lat, więc nic dziwnego, że właściciele domów rozważają go jako pierwszy przy podejmowaniu decyzji, jakiego rodzaju zastępcze okna kupić.

Zalety okien drewnianych:

  • Drewno to naturalne źródło, przyjazne dla środowiska, odnawialne i może być wytwarzane w różnych kształtach i rozmiarach.
  • Okna drewniane zapewniają najlepszą wartość izolacji – niską temperaturę i przenikanie na zimno.
  • Drewno jest niezwykle mocne i trwałe. Z czasem staje się twardsze, więc może trwać latami.
  • Takie okna Kalisz mogą być malowane lub bejcowane, aby pasowały do dowolnego koloru dekoracji zewnętrznej.
  • Może zapewnić lepszy zwrot z inwestycji, ponieważ jest to wybór preferowany przez wielu nabywców domowych ze względu na jego naturalne piękno i ciepło.
Wady okien drewnianych

Drewno jest droższe niż inne materiały. Wymaga regularnej konserwacji – szlifowania, malowania, barwienia, uszczelniania i czyszczenia. Może też być podatne na gnicie i pleśń, czasem korze się przed słońcem i warunkami atmosferycznymi, jeśli nie jest odpowiednio konserwowane. Aby uniknąć takich problemów postaw na okna od sprawdzonego producenta jak https://www.bemarokna.pl/ .

Produkt nowoczesności – okna winylowe

Okna których bazowym materiałem jest winyl szybko wyprzedzają drewno jako standardowy materiał wybrany przez właścicieli domów ze względu na ich wysoką wydajność i niski koszt. Nowe technologie sprawiły że okna plastikowe Kalisz wykonane z polichlorku winylu pomogły temu materiałowi przezwyciężyć jego słabą reputację jako „tandety”. Jednak nadal ważne jest, aby ocenić proces produkcji okien winylowych, które wybrałeś, ponieważ wciąż są pewne niskiej jakości produkty na rynku.

Zalety takich okien? Na pewno cena, bowiem winyl jest najtańszym ze wszystkich materiałów okiennych. Są też energooszczędne – ramy są puste lub w niektórych przypadkach wypełnione pianką izolacyjną. Najbardziej pożądaną cechą jest to, że winyl nie wymaga żadnej konserwacji i będzie wyglądał dobrze przez lata. Jest też niekorodujący i odporny na promieniowanie UV. Nowe powłoki zachowują wykończenie zewnętrzne, pozwalając na przechodzenie promieni UV.

[TB]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com