Chcesz rozkręcić biznes od zera? Spróbuj w nieruchomościach

Szukanie pomysłu na biznes jest pierwszym krokiem, gdy chcemy założyć własną firmę. Zanim zdecydujemy się na działalność w konkretnej branży, warto dobrze przeanalizować rynek i ocenić, które branże są obecnie dochodowe i przyszłościowe, a które za bardzo nie rokują na przyszłość. Jedną z dziedzin, która bardzo dobrze sprawdza się pomimo kryzysu, jest branża nieruchomości.

Obrót nieruchomościami dobrze sprawdza się także w czasach kryzysu, gdy inne branże zaczynają odczuwać spadki zysków lub problemy z liczbą klientów. Biura nieruchomości mają bowiem działalności bardzo wszechstronne – nie tylko sprzedają domy, mieszkania czy inne nieruchomości, ale również zajmują się inną formą obrotu, jak najem czy dzierżawa. Nawet, jeśli na rynku widać kryzys i mniej klientów chce kupować nieruchomości, dużo więcej decyduje się wtedy na wynajem. Biura nieruchomości nie muszą więc narzekać na brak klientów. Oczywiście, pod warunkiem, że prowadzą działalność na najwyższym poziomie i dbają o świetną jakość usług.

Jak założyć biuro nieruchomości?

Jeśli chcesz założyć biuro nieruchomości, warto przede wszystkim zająć się wszystkimi formalnościami. Założenie firmy w tej branży niewiele się różni od startowania z działalnością w innej branży. Trzeba jednak pamiętać, że działalność w branży nieruchomości, związana z obrotem nieruchomościami, wymaga odpowiednich pozwoleń i licencji. Osoby zajmujące się obrotem muszą posiadać licencję pośrednika w obrocie nieruchomościami. Można ja uzyskać po ukończeniu studiów podyplomowych z zakresu obrotu nieruchomościami, odpowiednich praktyk oraz zdaniu egzaminu na pośrednika. Aby zostać pośrednikiem, trzeba mieć pełną zdolność do czynności prawnych, nie można być osoba karaną za przestępstwa przeciwko mieniu czy przestępstwa gospodarcze. Kandydat na pośrednika musi mieć wyższe wykształcenie, ale niekoniecznie zbliżone profilowo do obrotu nieruchomościami.

Postaw na skuteczne formy promocji

Aby biuro nieruchomości utrzymało się na konkurencyjnym rynku, konieczne jest działanie na najwyższym poziomie oraz różne formy dotarcia do potencjalnych klientów. Konkurencja w branży nieruchomości jest dosyć spora, nieustannie na rynku pojawiają się nowe biura, które próbują starszym firmom odebrać część klientów. Rynek rozrasta się jednak na tyle, że nawet nowe firmy mają rację bytu i są w stanie osiągnąć sukces w swojej branży. Na www.edom-nieruchomosci.pl można znaleźć przykład świetnie prosperującego biura nieruchomości, które działa według najlepszych standardów. Dzięki temu posiada licznych zadowolonych klientów, którzy polecają firmę innym osobom zainteresowanym nieruchomościami. Jeśli chcemy zarabiać w nieruchomościach, warto również zadbać o obecność w sieci – nowoczesna i funkcjonalna strona internetowa oraz dobre pozycjonowanie to absolutne minimum, jeśli witryna biura ma być widoczna w sieci i przyciągać nowych klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com