Chcesz poznać materac piankowy? Zapraszamy!

Wybór materaca to jedna z najważniejszych decyzji, jakie podejmiesz w poszukiwaniu snu i komfortu. Pianka memory stała się niezwykle popularną opcją, ponieważ dopasowuje się do ciała, zmniejszając nacisk na biodra, szyję i ramiona. Ale przed dokonaniem zmiany lub zakupem nowego modelu materaca w tym stylu należy wziąć pod uwagę wiele rzeczy. Nie tylko niektóre pianki zatrzymują więcej ciepła niż inne (co może być problemem, jeśli śpisz w upale), ale także chcesz poznać różne rodzaje gęstości i jędrności – i które materace ortopedyczne bądź nie będą dla Ciebie najlepsze.

Dobry sen jest niezbędny, aby być szczęśliwym i zdrowym. Ale zakup materaca bez wcześniejszego zbadania może prowadzić do bezsennych nocy i bolesnych poranków, jeśli nie śpisz na podpierającej podstawie. A materace mogą kosztować od kilkuset do tysięcy, więc przed zakupem upewnij się, że wybrany materac jest wart inwestycji.

Gęstość jest ważnym czynnikiem przy wyborze materaca z pianki memory. Wysoka gęstość jest uważana za najbardziej trwałą, podczas gdy średnia jest najlepsza dla optymalnej izolacji ruchu. Oznacza to, że jeśli będziesz dzielić łóżko, Ty i Twój partner nie będziecie przeszkadzać drugiemu, jeśli jeden będzie się rzucał i obracał. Do tego dochodzi pianka o niskiej gęstości, która najłatwiej i szybko dostosowuje się pod ciało.

Rodzaje piankowych materacy

W materacu z pianką należy wziąć pod uwagę kilka rodzajów pianki. Istnieje „tradycyjny”, który reaguje na kształt i wagę Twojego ciała. Pomaga to zminimalizować punkty nacisku przy jednoczesnym zwiększeniu krążenia, ale niektórzy śpiące narzekają, że zatrzymuje ciepło i może być zbyt gorący. Jest też „żelowa” pianka, która ma taką samą formułę jak żelowe wkładki do butów. W materacu z pianki memory żel zwiększa ilość powietrza, które może przepływać, a następnie pomaga odprowadzać ciepło podczas snu.

Jeśli obawiasz się odgazowywania i chemikaliów używanych do produkcji materaca, sprawdź, czy zakupiona pianka z pamięcią ma certyfikat świadczący, że jest to pianka, która zapobiega tworzeniu się w pianie szkodliwych metali, chemikaliów lub niebezpiecznych gazów. A jeśli martwisz się, że pianka memory rozprzestrzenia alergeny, nie martw się – gęstość materacy lateksowych i piankowych z pewnością już hamuje rozprzestrzenianie się roztoczy.

Materac z pianki memory

Te bardziej nowoczesne materace są wykonane z pianki, która jest formowanym materiałem, który również reaguje na temperaturę i wagę oraz ma właściwości hipoalergiczne. Oznacza to, że dopasuje się do kształtu Twojego ciała, pochłonie Twoją wagę i zmniejszy nacisk na stawy. Nie każdemu podoba się opadający ruch tego typu materaca i materac może być raczej ciepły, ale jest idealny dla tych, którzy potrzebują wsparcia lub cierpią na problemy z plecami, ponieważ utrzyma postawę i wyrówna kręgosłup w poziomie podczas snu na boku. Jeśli tego szukasz – to właśnie znalazłeś materac dla siebie idealny!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com