Chcesz otworzyć sklep ze zdrową żywnością lub herbaciarnię? Zobacz, jakie sprzęty i akcesoria będą Ci potrzebne

Sprzedaż online ma się znakomicie. Polacy polubili zakupy w sieci i coraz chętniej nabywają w ten sposób produkty spożywcze. Jeżeli przymierzasz się do otwarcia biznesu związanego ze sprzedażą zdrowej żywności lub herbaty, musisz zaopatrzyć się w sprzęty i akcesoria. Zobacz, które z nich będą niezbędne na początek.

Sprzedaż online zawsze wymaga zainwestowania w towar, opakowania i kilka sprzętów. W przypadku prowadzenia sklepu internetowego specjalizującego się w żywności kluczowe jest nie tylko precyzyjne odmierzanie towarów, ale także odpowiednia ochrona przed wnikaniem powietrza czy wilgoci do przesyłek. Poniżej omówiliśmy kilka elementów, bez których ani rusz.

Po pierwsze: waga do odmierzania produktów

Do odmierzania bakalii, płatków owsianych czy herbaty oolong będziesz potrzebować precyzyjnej wagi. Klienci lubią mieć wybór – testować nowe smaki poprzez zakup mniejszych opakowań, ale też oszczędzać, mając możliwość nabywania większych paczek po lepszej cenie za kilogram produktu. Wśród polecanych modeli znajduje się nowoczesna waga przemysłowa elektroniczna VALOR 1000 marki OHAUS. Jej największą zaletą jest dwustronny wyświetlacz LCD, z którego mogą jednocześnie korzystać osoby stojące po dwóch stronach urządzenia. Wyposażony w białe podświetlenie typu LED pozwala na wygodny i szybki odczyt otrzymanego wyniku. Znacząco usprawnia pracę i skraca czas potrzebny do wykonania poszczególnych czynności. Zasilanie bateryjne umożliwia co najmniej 1500 godzin nieprzerwanej pracy. Nierdzewna nakładka dołączona do zestawu zwiększa higienę pakowania artykułów spożywczych.

Po drugie: opakowania typu doypackz zamknięciem strunowym lub okienkiem

To niezastąpiony element codziennej pracy w sklepie online. Praktyczne zamknięcie strunowe ułatwia zabezpieczenie żywności przed czynnikami atmosferycznymi. Chroni również zapach i konsystencję produktów. Opakowania typu doypackz okienkiem umożliwiają szybką weryfikację zawartości. Na rynku dostępne są rozwiązania o zróżnicowanych parametrach, dotyczących przepuszczalności tlenu czy pary wodnej, ale także opakowania wyposażone w eurodziurkę, zawieszkę, korek czy wentyl. Ten ostatni znajduje zastosowanie w przypadku produktów takich jak kawa czy kiszona kapusta. Opakowanie typu doypack z korkiem sprawdza się z kolei do transportu sosów, soków czy dresingów. To także funkcjonalne rozwiązanie w przypadku sklepów zajmujących się sprzedażą kosmetyków – szamponów, środków do mycia naczyń czy mydeł w płynie. Zaletą tej formy pakowania produktów sprzedawanych na wagę jest również ich niewielki koszt zakupu oraz możliwość wyboru spośród różnych pojemności.

Po trzecie: kartony i taśmy do pakowania

Prowadząc sklep ze zdrową żywnością, herbatą czy kawą, musisz wyposażyć się w kartony, taśmy do pakowania oraz w wypełniacze. Bez nich nie zabezpieczysz odpowiednio przesyłki do transportu. Jeżeli możesz zainwestować większą kwotę, zdecyduj się na wykonanie dedykowanych pudełek z nadrukiem, na przykład z logo marki. Zwiększą atrakcyjność zamówienia w oczach klienta i wzbudzą w nim pozytywne skojarzenia. Przydatnym elementem są również foliopaki, które ograniczają ryzyko przeniknięcia wilgoci do paczki.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com