Certyfikat BRC – to znak niezaprzeczalnej jakości

BRC to znany certyfikat jakości, którym posługują się firmy zajmujące się przetwarzaniem i pakowaniem żywności. O zasięgu systemu i jego powszechnym uznaniu mogą świadczyć następujące liczby. BRC wprowadziło ponad 15 tysięcy dostawców w przeszło 100 krajach.

Standard bezpieczeństwa żywności BRC jest powszechnie szanowany przez wielu klientów, co pozwala na podwyższenie jakości oferowanych produktów, a tym samym zwiększa zaufanie klientów do firmy. Równocześnie skuteczne wprowadzenie systemu bezpieczeństwa żywności pozwala na radykalne zmniejszenie reklamacji produktów, skarg, a tym samym zmniejszenie odpadów. Firma, która posiada certyfikat BRC istnieje w renomowanym katalogu BRC.

Norma BRC – podstawowe standardy

Analizując warunki normy BRC pod katem jej wprowadzenia należy zwrócić szczególną uwagę na:

  • plan bezpieczeństwa żywności- HACPP, który jest planem zapewnienia bezpieczeństwa żywności opierającym się na wymaganiach międzynarodowego Kodeksu Żywności, Musi być efektywny, niektórzy twierdzą, że “musi żyć”
  • bezpieczeństwo żywności i prawidłowo działający system ISO, który kontroluje zakres produktów oferowanych przez firmę, dostawców, skargi i ewentualne wycofywanie produktów
  • kontrole jakości produktu i procesów w firmie, testowanie, badania dotyczące składu produktu, ale również procesu produkcji i pakowania
  • warunki dotyczące stanu budynków, maszyn, gospodarki odpadami, ale również szkolenia pracowników, BHP
  • zaangażowanie i podnoszenie świadomości kadry zarządzającej.

Wdrażanie BRC, w tym szkolenie BRC

Wdrażanie BRC to wielość podjętych i skutecznie wykonanych działań, których rezultatem jest wdrożenie systemu z sukcesem i certyfikat BRC, dzięki któremu firma staje się bardziej stabilna. Działania, które należy podjąć to kolejno: opracowane HACPP, Systemu Zarządzania Jakością, Procedur zarówno zakładu, jak i procesu produkcji, kontroli procesu produkcji i produktu. Istotne i koniecznie do określenia są Procedury dotyczące personelu, szkoleń i audytów. Szkolenie BRC dla pracowników to bardzo ważny aspekt, dzięki spełnieniu którego zwiększa się zaangażowanie pracowników firmy, co ma bezpośredni wpływ na poprawne działanie systemu.Wdrażanie BRC kończy Przegląd Systemu Zarządzania i Certyfikacja.

Certyfikat BRC – samodzielne wdrażać, czy skorzystać z pomocy firmy consultingowej?

Przeprowadzenie wdrożenia BRC może odbyć się samodzielnie, albo przy pomocy jednej z wielu firm consultingowych oferujących swe usługi. Korzystając z propozycji takiej firmy na pewno:

  • zmniejszeniu ulega zaangażowanie pracowników firmy w opracowanie stosownych dokumentów
  • brak nakładów na dodatkowe zatrudnienie, maszyny czy programy
  • zapewniona jest najwyższa jakość procesu wdrożenia
  • zapewniona jest gwarancja i opieka po wdrożeniu, czyli stabilność podjętych działań.

Oczywiście podejmując decyzję o współpracy z firmą consultingową, należy pamiętać o jej doświadczeniu, kwalifikacjach i rzetelności. Na uwagę zasługuje oferta firmy consultingowej Pakuła Consulting, która przeprowadziła skutecznie ponad 1000 wdrożeń na terenie całego kraju. Wyróżniana między innymi tytułem Konsultanta Roku i Lidera Jakości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com