Ceny mieszkań w Szczecinie

Chcesz kupić w najbliższym czasie mieszkanie w Szczecinie? Przygotuj się na podwyżki, ponieważ ceny lokali w tym mieście zdrożały w porównaniu do ostatniego roku.

Zarówno te nowe, jak również z rynku wtórnego – zapotrzebowanie na mieszkania jest bardzo duże, dlatego deweloperzy i inni sprzedający nie mają obecnie problemów ze znalezieniem zainteresowanych kupnem. Wysoki popyt na nieruchomości przy stosunkowo niewielkiej liczbie oddawanych lokali, a przy tym także wyższy koszt prac budowanych spowodowały jednak wzrosty cen na rynkach mieszkaniowych praktycznie w całej Polsce. Wśród najszybciej drożejących mieszkań znalazły się także nowe mieszkania w Szczecinie – to właśnie tam za nowy lokal trzeba obecnie zapłacić nawet o 14 proc. więcej niż przed rokiem!

Ile kosztują nowe mieszkania w Szczecinie?

Wprawdzie ceny mieszkań w Szczecinie wcale nie są obecnie tak wysokie, jak w innych miastach, ale jednak ci, którzy zwlekali z zakupieniem swojego „M”, muszą teraz przygotować większą kwotę. Średnio za jeden metr kwadratowy mieszkania na rynku pierwotnym w Szczecinie trzeba zapłacić obecnie około 5 243 złotych. Oczywiście, to niska cena w porównaniu z innymi miastami, na przykład w Warszawie to nawet 7 635 złotych za jeden metr kwadratowy, a w Krakowie 6 964 złotych za jeden metr kwadratowy nieruchomości. Wobec tego wtedy, gdy interesują nas nowe mieszkania w Szczecinie o mniejszym metrażu, musimy liczyć się z kosztem około 160-250 tysięcy złotych.

Czy warto kupować teraz nowe mieszkania w Szczecinie?

W obliczu podwyżek wiele osób zainteresowanych zakupem mieszkania w Szczecinie stawia sobie pytanie – czy warto teraz decydować się na transakcję, czy też może lepiej poczekać, aż ceny nieco spadną? Eksperci rynku mieszkaniowego wskazują, że obniżki cen to aktualnie rzadkość i deweloperzy na ogół nie mają problemów z tym, aby sprzedać nawet „dziurę w ziemi”, czyli mieszkania w inwestycjach, które nie zostały jeszcze wykończone. Zatem wtedy, gdy chcemy przeprowadzić się do nowego „M” prędzej niż później, warto pomyśleć o transakcji już teraz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com