Cenne kruszce na nową drogę życia?

Nietrudno zauważyć, że współcześnie z punktu widzenia młodej pary najbardziej pożądanym prezentem są pieniądze. Każdy z nas ma przecież własny sposób zagospodarowania oszczędności, każda para ponad cudzą wizję przyszłości przekłada swoją. Dlatego komplet pościeli czy serwis obiadowy to dziś już nie taki idealny prezent ślubny. Z drugiej strony robienie prezentów daje niezwykłą satysfakcję, dlatego jako goście chcielibyśmy dawać nowożeńcom coś niebanalnego, coś pięknego, coś innego. Jak więc podarować pieniądze i wyjątkowy prezent za jednym zamachem?

Można to osiągnąć dzięki metalom szlachetnym. Zamiast gotówki, podarujmy młodym monety inwestycyjne, złote i srebrne sztabki. Mają realną wartość, którą obdarowani mogą dowolnie (i w dowolnym czasie!) rozdysponować. Przy tym wszystkim dodatkowo wspaniale wyglądają i mogą mieć wartość kolekcjonerską. Różnorodność rysunków na sztabkach i monetach pozwala na dokładne dobranie prezentu do charakteru i upodobań młodej pary.

Świetnie sprawdzają się tu monety z australijskiej serii Lunar Series, w ramach której bite są monety ze zwierzętami patronującymi chińskiemu kalendarzowi. Taka moneta to wyrazisty symbol szczęścia. Bez słów wyraża „życzę wam życia pełnego powodzeń”. Z kolei amatorów najsłynniejszych monet inwestycyjnych z pewnością usatysfakcjonuje któraś ze sztandarowych monet znaczących światowych mennic, np. Kanadyjski Liść Klonowy, Wiedeńscy Filharmonicy, Krugerrand.

Co ważne, złoto i srebro możemy podarować państwu młodym niezależnie od wielkości zaplanowanego na prezent budżetu. Dużą popularnością cieszą się sztabki od 1 do 5 gramów, które w zależności od aktualnego kursu złota –  mogą kosztować np. od 150 do 800 zł. Większa gramatura to wydatek równy kilku, nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jeśli chodzi o pieniądze, pewne sumy nie wyglądają dobrze, jeśli dawać je w formie gotówki. W przypadku złota i srebra jest zupełnie inaczej. Pięknie zapakowane moneta albo sztabka zawsze wyglądają dobrze. Są wyrazem szczególnego zaangażowania gościa, który na stworzenie ślubnego podarku poświecił o wiele więcej czasu, niż wymaga tego wyciągnięcie gotówki z portfela. Państwo młodzi na pewno to docenią.

Cenny kruszec podarowany zamiast gotówki to także idealna inwestycja na przyszłość. Małżonkowie planują zapewne zakup mieszkania, kupno domu, samochodu, z czasem na pewno chcieliby powiększyć także rodzinę. Zgromadzenie środków na tak poważne inwestycje wymaga oczywiście czasu. Pieniądz w formie gotówki może zmienić swoją wartość, ulec inflacji. Złoto daje gwarancję stałości, dlatego cenna sztabka w dniu ślubu okaże się tak samo cenna w momencie, gdy para zdecyduje się na zainwestowanie zgromadzonych środków. Czy potrzeba jeszcze jakichś dowodów na to, że kruszce są idealnym prezentem ślubnym?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com