Catering dla szkół – porady dla branży gastronomicznej

W aktualnej rzeczywistości usługi cateringowe realizowane dla szkół i przedszkoli cieszą się sporą popularnością. Podobne zjawisko wynika z faktu nieodzowności zapewnienia uczniom dostępu do zdrowych posiłków każdego dnia. Firmy oferujące przygotowywanie i dowożenie żywności muszą jednak spełnić kilka fundamentalnych warunków. Z pewnością przechodzą regularne kontrole pod kątem wymagań sanepidu oraz wymogów higienicznych. Jak sprostać wymaganiom odnoszącym się do cateringu dla szkół? Kilka najważniejszych wskazówek można odnaleźć w dalszej części artykułu.

Formalne podstawy cateringu dla dzieci

Niezaprzeczalnie posiłki oferowane dzieciom muszą cechować się najwyższym stopniem naturalności, będąc pozbawionymi sztucznych barwników i dodatków konserwujących. Wymogi te wynikają ze standardów dietetycznych, zoptymalizowanych do wieku dzieci, które stają się odbiorcami posiłków cateringowych. Z uwagi na konieczność zagwarantowania dzieciom zbilansowanego rozwoju, należy zapewnić im dostęp do pełnowartościowych, zdrowych i wspomagających rozwój organizmu posiłków.

Z uwagi na wspomniane wytyczne, firmy oferujące usługi cateringowe zobligowane są do przestrzegania standardów przygotowywania posiłków dla dzieci:

składniki posiłków muszą cechować się najwyższą jakością, będąc uzyskiwane od sprawdzonych dostawców
naturalność potraw dla dzieci wynika z jak najmniejszej ilości przypraw, zawierających sztuczne dodatki, barwniki oraz polepszacze smaku i zapachu
wymagane okazuje się stosowanie różnorodnych składników żywieniowych, główny nacisk kładąc na warzywa i owoce w jak najmniej przetworzonej formie
posiłki powinny być dostarczane do szkół i przedszkoli w sposób nie naruszający ich zdrowotnych właściwości
Wobec powyższych informacji można uznać, że catering dla szkół i przedszkoli wiąże się z koniecznością przestrzegania ściśle określonych zasad.

W czym dostarczać dzieciom żywność cateringową?

Firmy cateringowe wykorzystują najczęściej jednorazowe pojemniki i opakowania, dzięki którym dowożona żywność nie traci walorów smakowych ani zdrowotnych. Sposób ten niweluje jednocześnie konieczność posiadania zaplecza kuchennego w szkole, w którym ewentualne naczynia musiałyby zostać poddane gruntownemu oczyszczaniu. Jednorazowe sztućce oraz pojemniki żywnościowe gwarantują najwyższy stopień higieny i wygody, okazując się najlepszą alternatywą zarówno dla firm dowożących jedzenie, jak i odbiorców cateringu – czyli szkół.

Reasumując, można stwierdzić, że dzięki podążaniu za powyższymi wskazówkami firmy cateringowe mają sposobność odpowiedzieć na potrzeby odbiorców swoich usług. Jednorazowe pojemniki żywnościowe ograniczają konieczność spełniania dodatkowych wymogów o charakterze sanitarno-epidemiologicznym – to z pewnością staje się wyjątkowo znaczące dla szkół i przedszkoli, które zyskują ciepłe i zdrowe posiłki dla swoich uczniów, bez konieczności posiadania rozbudowanego zaplecza kuchennego, które niezbędne jest wobec użytkowania tradycyjnych naczyń. Wydaje się więc, że catering dla szkół powinien stanowić wygodną formę dowozu żywności.

W artykule wykorzystano materiały pochodzące ze strony http://www.ajk-opakowania.eu

One Comment on “Catering dla szkół – porady dla branży gastronomicznej”

  1. U nas podczas śniadania w przedszkolu Pani czyta dzieciom książki. Myślę, że to dobry pomysł bo dzieci jedzą i słuchają w ciszy. To działa na nich uspokajająco. Pobrałam własnie Kajtkowe przygody pdf z internetu i mam zamiar to wypróbować na jutrzejszym śniadaniu u nas 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com