Case Study: wycinarka EAGLE iNspire 1530 w firmie ASCO z Torunia

Firma ASCO Co. Ltd. z Torunia zdecydowała się na zakup wycinarki laserowej w technologii Fiber od polskiego producenta – EAGLE. Dlaczego wycinarki laserowe z Polski są nazywane ”bolidami F1” obróbki stali?

POWER – TECH specjalizuje się w produkcji systemów cięcia laserowego, wykorzystujących zaawansowaną technologię laserową – źródło lasera fiber. Maszyny tego typu otwierają spektrum nowych możliwości produkcyjnych dla wszystkich firm, które zajmują się obróbką stali i metali kolorowych. Jednym z takich przedsiębiorstw jest ASCO Co. Ltd z Torunia, które zdecydowało się na zakup wycinarki EAGLE iNspire 1530 F 6.0.

Toruński lider obróbki stali

Firma prowadzi działalność od  roku 1987. W przeciągu ponad 25 letniej historii przedsiębiorstwo wypracowało pozycję solidnego i wiarygodnego dostawcy wyrobów i konstrukcji stalowych. Dynamiczny rozwój i realizacja zleceń w zakresie kompleksowej obróbki stali, stali nierdzewnej i aluminium zgodnie z wymogami klientów zbudowało wiarygodność firmy na rynku. ASCO koncentruje się na nowoczesnych technologiach oraz inwestycjom w innowacyjność. Przedsiębiorstwo jest liderem w dziedzinie obróbki laserowej oraz spawania elementów stalowych.

Profil działalności

Firma zajmuje się obróbką stali czarnej, stali nierdzewnej i aluminium w zakresie: cięcie laserowego, strumieniem wody i gilotyną
gięcie CNC. Ponadto spawaniem konwencjonalnym MIG/MAG/TIG oraz zrobotyzowanym MIG/MAG/TIG i laserowym.
Ponadto toczeniem, frezowaniem, wierceniem, szlifowaniem, zgrzewaniem, tłoczeniem oraz wykrawaniem.

Szczegóły wdrożenia

Za sprawą instalacji wycinarki laserowej EAGLE iNspire 1530 o mocy  6 kW firma zyskała wydajność oraz znacząco zwiększyła możliwości produkcyjne. Seria iNspire jest przeznaczona zarówno dla firm usługowych oraz produkcyjnych. Wycinarki z tej serii osiągają prędkości cięcia do 150 m/min oraz przyspieszenia rzędu 6G. Dzięki temu gwarantują maksymalnie wysoką jakość, precyzję i efektywność cięcia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com