Bukiet ludzi sukcesu

Najbardziej znaną okazją do wręczania kwiatów jest pochodzące z PRL-u święto Dnia Kobiet, jednak nie jedyną. W dzisiejszym artykule poruszymy temat etykiety przy dawaniu kwiatów oraz wspomnimy o ulubionych kwiatach ludzi sukcesu.

Zasady wręczania bukietów

Odgórna zasada to nieparzysta liczba kwiatów. Nie są związane z nią żadne przesądy, lecz wyłącznie estetyczne: lepiej wygląda bukiet z pięciu niż czterech kwiatów. Parzysta liczba kwiatów w bukiecie jest złym znakiem, ponieważ tak konstruowane są bukiety i wiązanki pogrzebowe. Nie stosuje się tego jednak przy wręczaniu bukietów z okazji jubileuszów i z okazji urodzin: wspaniałym podarunkiem jest osiemnaście róż na urodziny dla dziewczyny, lub dziesięć tulipanów na dziesiątą rocznicę ślubu.

Kwiaty cięte są eleganckim prezentem świadczących o klasie, stylu i wyrafinowaniu. Przy oficjalnych okazjach tylko te są mile widziane. Modne podarowanie roślin w doniczkach jest dobre wyłącznie dla bliskich osób, mamy, teściowej, przyjaciółki. Nawet takie kwiaty powinny być podarowane w odpowiedniej oprawie, pięknej doniczce i wstążce.

Co kwiaty mówią o człowieku

A na koniec smaczek, który potwierdza wyjątkowość kwiatów. Ludzie sukcesu często sugerowali się swoimi ulubionymi gatunkami, przenosząc niektóre cechy do swoich projektów. Legendarny założyciel firmy Apple – Steve Jobs miał w swoim gabinecie bukiet białych kalii. Smukły wzór, biel, elegancja? Tak kojarzą się wszystkie jego produkty. Katarzyna Biłokur, której pracami zachwycał się sam Picasso nigdy nie zrywała swoich kwiatów, obdarzając je wielkim uczuciem.

Jeśli chcesz zainspirować się miłością do kwiatów wielkich ludzi wiedz, że poprawiają one atmosferę. Jeśli pracujesz w miejscu, gdzie żywe kwiaty są niewskazane, z powodzeniem możesz zastąpić je sztucznymi. Najlepiej zorientować się, gdzie importer kwiatów sztucznych (jak np. Bomm.plma swoją siedzibę i zaopatrywać się bezpośrednio u niego.

Wybieramy gatunek kwiatów

Decyzja o rodzaju kwiatów, jaki dobiera się do bukietu jest równie ważna jak sposób, w którym zostanie podarowany. Nie wszystkie rodzaje są stosowne. Czerwone kwiaty daje się z okazji oświadczyn, żółte są neutralne, kremowe świetnie sprawdzą się na ślub, chrzciny, komunie i inne sakramenty, a wiązanki z kaliami i chryzantemami na pogrzeb. O ile w reszcie przypadków sztuczne kwiaty to popełnienie faux pas, wiązanka na ostatnie pożegnanie może pochodzić z hurtowni sztucznych kwiatów.

Tulipany daje się dla ważnych osób, które poważa się i szanuje, goździki wręcza się babci i mamie, a bukiet z maków symbolizuje przeprosiny.

Jednak to nie symbolika jest najważniejsza, dlatego kupując kwiaty należy wykazać się… dobrym gustem. Bukiety wypada podarować nie tylko kobietom, ale także mężczyznom, wręcz będzie to w lepszym tonie niż butelka alkoholu.

Należy pamiętać o modzie

Dobierając bukiet do okazji, należy pamiętać o aktualnie wiodących trendach i dobierać bukiety o różnym stylu. Ok kilku lat prym wiodą storczyki, gloriozy, anemony. Zaopatrując się w kwiaty pamiętajmy jednak, by odzielać obszary uczuciowe od biznesowych.

Źródła:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com