BPC-157 – peptyd, o którym wiele się mówi!

A gdyby ktoś Ci powiedział, że istnieje syntetyczny peptyd, który jest w stanie naprawić uszkodzenia spowodowane stanem zapalnym, wspomagać gojenie ścięgien więzadeł, a nawet przyspieszać gojenie kości i chronić jelita przed uszkodzeniami spowodowanymi przez środek przeciwbólowy – uwierzyłbyś? Szczerze mówiąc, wiele osób ma wątpliwości co do tego „magicznego” peptydu, kiedy po raz pierwszy ma z nim do czynienia. Jednak niepotrzebnie! BPC-157 – peptyd, o którym mowa – jest wart uwagi.

Co to jest BPC-157 i jak to działa?

BPC-157 to nic innego jak syntetyczny peptyd. Co ważne – pochodzi z białka ochronnego żołądka zwanego „związkiem chroniącym organizm” i składa się z sekwencji 15 aminokwasów. Krótko mówiąc, BPC-157 opiera swoje działanie na wzmocnieniu naturalnych procesów gojenia organizmu, a głównym mechanizmem jego działania jest poprawa angiogenezy.  Mowa tutaj o niczym innym, jak o procesie, gdzie powstają nowe naczynia krwionośne. Wpływa to wszystko na lepszy przepływ krwi – zwłaszcza w obszarach zranionych i uszkodzonych i wtedy mamy do czynienia właśnie  z czymś takim jak proces wzmożonej angiogenezy. Warto również dodać, iż jest to substancja, która zwiększa aktywność czynników odpowiadających w organizmie za procesy gojenia.

Czy BPC-157 jest bezpieczny u ludzi?

W kilku badaniach przeprowadzonych na ludziach nie zgłoszono żadnych działań niepożądanych ani negatywnych. Mimo tego, że wiele osób już z powodzeniem stosowało BPC-157, niezaprzeczalnie istnieje silna potrzeba dalszych recenzowanych badań naukowych. Warto również zauważyć, że nie zaobserwowano jak do tej pory również żadnych bezpośrednich przeciwwskazań z innymi lekami i suplementami. Do tej pory większość badań przeprowadzono wyłącznie na modelach zwierzęcych i hodowlach komórkowych, w których wstrzyknięcia nie wykonywano podskórnie (pod skórą) ani domięśniowo (bezpośrednio do mięśnia). Warto jednak zauważyć, że badania na zwierzętach podobnie wykazały brak znaczących działań niepożądanych.

BPC-157 leczy:

• mięśnie,
• kości,
• ścięgna,
• więzadła.

Główną zaletą BPC-157 jest jego zdolność do przyspieszania gojenia się wielu różnych ran. Odkryto, że BPC-157 znacznie przyspiesza gojenie ścięgien poprzez przerost eksplantów ścięgien i rozprzestrzenianie się fibroblastów ścięgien. BPC-157 Sklep jest również w stanie leczyć oderwane lub odłączone ścięgno Achillesa. Jeśli odczuwasz dyskomfort z powodu skręcenia mięśni, naderwania i uszkodzenia, BPC-157 może okazać się bardzo przydatnym wsparciem. W szczególności jedno badanie wykazało, że BPC-157 jest skuteczny w leczeniu rozdartych i zmiażdżonych mięśni czworogłowych.

Zaobserwowano również, że naderwania mięśni ustępują znacznie szybciej po podaniu BPC-157, nawet gdy proces gojenia jest osłabiony przez ogólnoustrojowe stosowanie kortykosteroidów. Jedno obiecujące badanie przeprowadzone na królikach wykazało, że BPC-157 doprowadził do znacznej poprawy gojenia ran i złamań kości. Inne badanie przeprowadzone na szczurach wykazało, że BPC-157 odgrywa zasadniczą rolę w gojeniu urazów rdzenia kręgowego, a w konsekwencji przywracaniu funkcji u szczurów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com