Blog firmowy jako narzędzie e-marketingu – dlaczego warto go prowadzić?

Darmowa dystrybucja wartościowej treści to obecnie jeden z najważniejszych elementów budowania kampanii marketingowych. Można to robić za pomocą e-booków, newslettera czy webinarów, jednak najpopularniejszą formą content marketingu jest obecnie prowadzenie bloga firmowego. Uważany jest on za jedno z najskuteczniejszych narzędzi marketingu internetowego. Jak blog firmowy wpływa na prosperowanie firmy? Dlaczego warto go prowadzić? 

Wyższa pozycja w wyszukiwarce

Kluczową rolę w marketingu internetowym odgrywa strona WWW. To ona jest wizytówką firmy, to ona dostarcza informacje o ofercie, to ona informuje o nowych promocjach oraz – w niektórych przypadkach – to ona służy do prowadzenia sprzedaży. Obecnie trudno znaleźć dobrze prosperującą firmę, która nie ma strony internetowej.

Ale żeby taka strona spełniała swoje zadania, musi zostać zauważona, czyli pojawiać się na wysokiej pozycji w wyszukiwarce. Blog firmowy bardzo w tym pomaga. Jak?

Większe możliwości nasycenia treści frazami kluczowymi

Przede wszystkim treści na blogu dają nam większe możliwości na nasycenie witryny słowami kluczowymi, które odgrywają ważną rolę w pozycjonowaniu. W każdym nowym artykule możemy umieścić słowa kluczowe, które potencjalni klienci wpisują w wyszukiwarce i na które chcemy „być widoczni”.

Linkbuilding

W pozycjonowaniu strony pomaga również linkbuilding, a blog firmowy jest doskonałym do tego narzędziem. W artykułach możemy umieszczać linki do naszych produktów lub innych podstron (linkowanie wewnętrzne), ale możemy także umieszczać linki prowadzące do bloga na tzw. stronach zapleczowych (linkowanie zewnętrze). Co więcej, sam blog może być stroną zapleczową, na której będziemy umieszczać linki prowadzące na landing page.

Dopasowanie do „preferencji” Google

W pozycjonowaniu chodzi przede wszystkim o to, aby dopasować się do algorytmu Google. A warto wiedzieć, że Google bardzo chętnie promuje witryny, na których ciągle coś się dzieje. Regularne publikowanie artykułów na blogu może zatem sprawić, że strona zyska lepszą pozycję. Warto dowiedzieć się więcej o optymalizacji strony i dopasowaniu do algorytmu wyszukiwarki, ponieważ jest to niezwykle istotne. W tym celu możemy odwiedzić blog o marketingu lub posłuchać tematycznego podcastu.

Budowanie wizerunku eksperta

Blog firmowy to również skuteczny sposób na budowanie wizerunku eksperta. Jeśli dzielimy się fachową wiedzą z potencjalnymi klientami, pokazujemy im w ten sposób, że dobrze znamy się na branży i można nam zaufać. Profesjonalny wizerunek sprawia, że odbiorcy chętniej nawiązują współpracę z daną firmą.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com