Chcesz udanego biznesu online? Ucz się od sklepów stacjonarnych!

Udany projekt strony internetowej e-commerce zaczyna się od zastosowania podstaw sukcesu w handlu detalicznym. Aby prowadzić udaną witrynę handlu elektronicznego, musisz robić to, co robią sprzedawcy detaliczni. Postępuj zgodnie z tymi zasadami, aby odwiedzający witrynę e-commerce faktycznie robili zakupy online u Ciebie.

1) Sprzedawca ma produkt lub produkty, które chce sprzedać

Nowy samochód? Świeży szpinak? Część zamienna do starożytnej maszyny do pisania? Znajdziesz wszystko w sieci. Ale dobry produkt, bez względu na to, czy jest lepszy czy niedrogi, nie stanowi jeszcze udanej witryny e-commerce.

2) Sprzedawca potrzebuje miejsca do zaprezentowania swojego produktu.

Online to witryna e-commerce. Ale pomyśl o tradycyjnym sklepie detalicznym. W oknie znajdują się produkty, które zachęcą klienta. Są to przejścia prowadzące do półek z większą liczbą produktów, wszystkie wygodnie rozmieszczone – dla klienta.

Nawigacja ma kluczowe znaczenie dla projektowania stron internetowych handlu elektronicznego. Odwiedzający Twój sklep internetowy potrzebują tego samego rodzaju widocznych i łatwych do przejścia ścieżek. Muszą mieć możliwość łatwego sprawdzenia twoich produktów i porównania ich z innymi produktami i zakładanie sklepów internetowych musi to uwzględnić.

Odwiedzający twój sklep internetowy muszą mieć łatwy dostęp do twoich produktów. Nie mogą ich po prostu zdjąć z półki i zanieść do kasy, tak jak w sklepie stacjonarnym. Back-end twojej witryny e-commerce jest tak samo ważny jak front-end pod względem projektowania strony e-commerce. Musisz zorganizować dostawę i dystrybucję swojego produktu, zanim witryna e-commerce zostanie uruchomiona. Musisz być w stanie dotrzymać obietnicy złożonej klientowi.

Zbyt wiele przedsięwzięć związanych z handlem elektronicznym upada, ponieważ zaangażowani ludzie nie zadali sobie trudu, aby zapewnić dostawy i dystrybucję swoich produktów z wyprzedzeniem. Co się stanie, gdy ludzie dokonujący zakupów online nie dostaną zamówionego produktu w rozsądnym czasie lub w ogóle go nie otrzymają? Denerwują się, a szanse są spore, bez względu na to, jak miło ich będziesz przepraszać, nigdy więcej od ciebie nie kupią. I powiedzą swoim znajomym, jak bardzo są niezadowoleni z twojej kiepskiej obsługi klienta.

3) Utrzymaj sklep w jak najlepszym stanie

Sprzedawca wybiera budynek swojego sklepu, który jest w dobrym stanie i ma wszystkie udogodnienia, takie jak prąd i ciepło, które są niezbędne, aby zapewnić swoim klientom komfort. Jeśli budynek nie jest w dobrym stanie, naprawia problemy.

Zbyt wielu przedsiębiorców e-commerce nie zawraca sobie tym głowy. Wyrzucają strony internetowe, które mają duże sekcje w budowie lub ich witryny są hostowane przez dostawców, którzy zapewniają nieregularne lub wolne usługi. Jeśli potencjalny klient próbuje uzyskać dostęp do Twojej witryny i nie działa, co ona robi? Przechodzi do innej witryny, na której może wyświetlić produkty, którymi jest zainteresowany. Czy wróci? Prawdopodobnie nie.

Pamiętaj o tym wszystkim tworząc swój sklep internetowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com