Biuro przyjazne dla środowiska – co jeszcze można zrobić?

W swoim domu, możesz oszczędzać energię i środowisko za pomocą żarówki, możesz mieć prysznic o niskim przepływie wody, możesz dodać więcej żywności ekologicznej do diety oraz troska i recykling mogły stać się zakorzenionym w Twojej rodzinie przyzwyczajeniem. Dbasz w swoim domu o to, aby zmniejszyć emisję dwutlenku węgla i oszczędzić jak najbardziej naszą ziemię – myślisz zielono.

Ale ilu z nas nosi w sobie tą samą troskę w miejscu pracy?

Ile biur stawia na ekologiczne materiały eksploatacyjne w trakcie pracy?

Korzystanie z przyjaznych dla środowiska materiałów biurowych może zaoszczędzić setki o ile nie tysiące złotych, w zależności od wielkości firmy. Oto kilka sposobów na to, aby twoje biuro było trochę bardziej zielone.

1. Zrób wszystko co możliwe dla recyklingu.

Konfigurowanie pojemników dla różnych surowców wtórnych, które są wyrzucane w danym dniu to pierwszy krok do bardziej zielonego biura. Można pomyśleć o recyklingu papieru do drukowania, kalendarzy i organizatorów, a nawet samych wkładów atramentowych czy naczyń jednorazowych używanych w aneksie kuchennym (ciekawą ofertę znaleźliśmy tutaj www.coverisrigid.com/pl/naczynia-i-opakowania-jednorazowe/).

2. Zakup rzeczy wykonanych z materiałów pochodzących z recyklingu, w miarę możliwości.

Można łatwo znaleźć papier, nawet ten do drukarek rodzaju pokonsumenckiego, czyli wykonany głównie z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu.

3. Zdecyduj się na używany sprzęt biurowe, a nie zawsze nowy.

Można oczekiwać że w tym kontekście zrobi się oszczędności rzędu 20 do 30 procent w odniesieniu do odnowionego sprzętu biurowego, a nawet więcej, jeśli kupisz kiedyś więcej takich używanych urządzeń. Większość odnowionych elementów posiada jeszcze ważną gwarancję od producenta. Upewnij się jednak, że przeczytałeś wszystko co zapisane drobnym drukiem przed sfinalizowaniem zakupu.

4. Zmniejsz ilość odpadów.

pobrane (1)W toku ekologicznego myślenia o biurze warto także działać przez zmniejszenie ilości wyrzucanych odpadów. Drukuj i pisz na obu stronach papieru. Decyduj się na drukowanie dokumentów tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Można udostępniać pliki PDF, na przykład, zamiast drukować każdy dokument. Korzystanie z poczty elektronicznej oraz tablicy ogłoszeniowej, aby jeszcze bardziej zmniejszyć ilość zużytego papieru do notatek biurowych też jest mądrym pomysłem. Zużyte rolki papieru powinny być zbierane do recyklingu, a nie wyrzucane.. Oraz, w miarę możliwości zachęcamy do ponownego wykorzystania elementów takich jak: naczynia jednorazowe, koperty, pudełka i materiały opakowaniowe.

5. Wyłącz komputer po zakończeniu pracy.

Kilka sekund potrzebne do rozruchu w godzinach porannych jest warte energii elektrycznej jaką można zaoszczędzić, wyłączając komputer. Możesz być zaskoczony tym, jak wiele maszyn biurowych w dalszym ciągu pobiera energię od swojego źródła, nawet gdy są wyłączone. Można oszczędzać energię poprzez umieszczenie podłączenia urządzeń biurowych o listwy zasilającej, dzięki czemu można całkowicie wyłączyć prąd do maszyn.

Ochrona środowiska jest na tyle ważne, że powinna być realizowana w każdym miejscu w którym jesteśmy, przez cały nasz dzień, w pracy jak i w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com