Biuro księgowe w Poznaniu – które wybrać?

Przedsiębiorcy z Poznania często zadają sobie pytanie: „Które biuro księgowe wybrać i dlaczego?”. Przyjrzeliśmy się sprawie i w dniu dzisiejszym znajdziemy odpowiedź na to pytanie.

Świadectwo kwalifikacyjne i certyfikaty to podstawa

Biuro rachunkowe w Poznaniu powinno być przede wszystkim licencjonowane. Usługi biura księgowego, które nie jest prowadzone przez licencjonowaną księgową lub nie zatrudnia takiej osoby, mogą być na zauważalnie niższym poziomie, niż te, które taką osobę zatrudniają.

Świadectwo kwalifikacyjne wydawane przez Ministra Finansów świadczy o odpowiedniej wiedzy i doświadczeniu księgowej. To jeden z ważniejszych dokumentów potwierdzających kompetencje księgowe i często jedyny, który jest w stanie je zweryfikować przed nawiązaniem współpracy.

Dobrym rozwiązaniem jest również sprawdzenie, czy pracownicy biura rachunkowego stale dbają o poszerzanie swojej wiedzy. W tym celu warto poprosić o ostatnie certyfikaty. Jeżeli są sprzed kilku lat to można nabrać wątpliwości. Jeżeli są w miarę aktualne, to dobrze.

Ubezpieczenie OC

Ubezpieczenie OC to warunek obligatoryjny do prowadzenia usługowego świadczenia ksiąg rachunkowych. Jeżeli dane biuro rachunkowe posiada ubezpieczenie OC to możemy spać spokojnie, gdyż chroni ono naszą firmę od odpowiedzialności finansowej w przypadku błędu ze strony biura. Im kwota wyższa ubezpieczenia, tym lepiej. Jeżeli biuro rachunkowe posiada rozszerzoną polisę, to z pewnością jest to kolejny argument przemawiający na jego korzyść.

Doświadczenie biura księgowego

Nie bez znaczenia jest doświadczenie biura księgowego. Im jest ono dłuższe, tym lepiej. Biuro które prosperuje na rynku dłużej niż kilka lat, z dużą dozą pewności, dobrze wywiązuje się ze swoich usług.

Organizacja czasu pracy biura rachunkowego

Nowoczesne biuro księgowe nie trzyma się sztywno ustalonych godzin. Choć może mieć je opublikowane na stronie, to powinno umożliwić przesyłanie dokumentów drogą elektroniczną lub, w wyjątkowych sytuacjach, pomagać swoim klientom poza wyznaczonymi godzinami pracy.

Dobrze jest również, kiedy biuro samo proponuje terminy do których oczekuje od przedsiębiorcy dokumentów. Podobnie zresztą jak i zobowiąże się do informowania partnerów biznesowych o zbliżających się terminach i monitorowaniu wysokości podatków do zapłacenia.

Godne polecenia biuro księgowe w Poznaniu

O fachowców trudno w każdej branży, nie tylko w księgowości. Niemniej jednak zdarzają się też takie podmioty gospodarcze, które są warte polecenia. Jednym z nich jest biuro rachunkowe AK-PLUS.

AK-PLUS Biuro Rachunkowe Anna Klupczyńska to biuro księgowe prowadzone przez licencjonowaną księgową – panią Annę Klupczyńską. Jest to doświadczona, skrupulatna, wywiązująca się z obietnic i terminów księgowa, która zdecydowanie dba o dobro firm swoich klientów.

Kontakt do polecanego biura rachunkowego w Poznaniu

AK-PLUS Biuro Rachunkowe Anna Klupczyńska

Bogusławskiego 30/5
60-214 Poznań

tel.: +48 61 866 76 53
tel. kom.: +48 601 781 634
e-mail: kontakt@biurorachunkowe-poznan.eu

Polecamy:
Rozliczenie podatkowe masz w małym palcu? To sprawdź, czy znasz ważne daty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com