Wina bezalkoholowe – ten sam smak bez alkoholu

Przez sceptyków prześmiewczo nazywane sokiem lub kompotem z winogron, dla smakoszy kolejny etap wtajemniczenia i szansa na poznanie nowych smaków. Dla największej grupy miłośników wina, te bezalkoholowe przez lata były świętym Graalem, produktem niemożliwym do wytworzenia w tak doskonały sposób jak dziś z racji ograniczeń technologicznych.

Jak powstają wina bezalkoholowe?

Wbrew pozorom proces powstawania win bez alkoholu jest stosunkowo prosty i łudząco podobny do tworzenia win klasycznych z alkoholem. Najważniejszym faktem jest to, że wino takie tworzone jest bezpośrednio z pełnowartościowego wina z alkoholem, wytworzonego wcześniej. Proces pozbawiania wina alkoholu to ekstrakcja próżniowa. W jej trakcie wino zaczyna wrzeć bardzo wcześnie, bo już w 30 stopniach Celsjusza. Dzięki temu alkohol w powolny sposób odparowuje. Stosunkowo niska temperatura pozwala na zachowanie wszystkich innych składników wina i jego walorów smakowych oraz zapachu. W winie pozostają między innymi flawanoidy, taniny oraz polifenole – wszystkie składniki odpowiedzialne za charakterystyczny smak wina. Co bardzo ważne obecnie na rynku znajdziemy wszystkie rodzaje win bezalkoholowych, w tym również musujące. Wszelkie tego rodzaju wina znaleźć możemy na https://www.iconselection.pl/pl/c/WINA-BEZALKOHOLOWE/85

Ile procent ma wino bezalkoholowe?

Oczywiście procesy dealkoholizacji choć doskonale bywają czasami niedoskonałe. Wino uważane jest za bezalkoholowe w momencie, gdy jego stężenie wynosi poniżej 0,5%. Są jednak osoby, które nie mogą przyjmować jednak nawet tak małych dawek alkoholu. Dla nich z pewnością doskonałą wieścią jest fakt, że proces ekstrakcji próżniowej przy odpowiednim wykonaniu gwarantuje nawet całkowite pozbawienie zawartości alkoholu nasz trunek.

Dla kogo wino bezalkoholowe?

Jest wiele grup, które cenią sobie walory win bezalkoholowych. Smak wina jest identyczny z winem alkoholowym, a więc są one przeznaczone stricte dla osób, które z jakiś przyczyn alkohol muszą ograniczać lub też z przyczyn ideowych nie chcą go spożywać, a jednocześnie nie chcą tracić możliwości smakowania wina.

Również diabetycy to osoby, które chętnie korzystają z win tego typu. Po procesie usuwania alkoholu zmniejsza się znacząco kaloryczność wina, dzięki czemu osoby chore na cukrzycę mogą bezproblemowo pić takie wino, bez obaw o problemy z poziomem cukru we krwi. Również kobiety ciężarne bez żadnych obaw o stan zdrowia dziecka mogą raczyć się takim winem. Pozostałe poza alkoholem składniki w nim zawarte mają pozytywny wpływ na organizm.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com