Beskid Sport Arena – rozrywka latem i zimą

Szczyrk pod względem turystycznym, kojarzony jest z jazdą na snowboardzie i nartach. Trzeba jednak pamiętać o tym, że również latem w Szczyrku można liczyć na sporo atrakcji. Beskid Sport Arena, która mieści się w Szczyrku ma sporo do zaoferowania przez cały rok.

Beskid Sport Arena w Szczyrku

Beskid Sport Arena to ośrodek narciarski w Szczyrku, który mieści się w Beskidzie Śląskim. Miejsce to oferuje m.in.:

  • wypożyczanie i serwis sprzętu snowboardowego i narciarskiego,
  • szkółkę narciarską oraz snowboardową,
  • liczne trasy i wyciągi narciarskie,
  • przedszkole narciarskie.

Wyciągi i trasy narciarskie

Trasy, którymi dysponuje niniejszy ośrodek narciarski, sprawdzają się zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych narciarzy. W Beskid Sport Arenie są 4 trasy zjazdowe, których łączna długość stanowi aż 3200 metrów. Razem zajmują powierzchnię 8 ha. Każda z tras wymaga od miłośników zimowego szaleństwa różnego poziomu zaawansowania, natomiast wszystkie z nich posiadają nowoczesne oświetlenie.

Ośrodek BSA posiada też trzy wyciągi narciarskie – główny wyciąg stanowi kanapowa kolej linowa, bardzo nowoczesna i wygodna, wyposażona w osłony przeciwwiatrowe. Pozostałe dwa wyciągi to wyciąg sportowy i widokowy. Tylko w ciągu godziny przy ich pomocy może przemieszczać się aż 4 tysiące narciarzy i snowboardzistów.

Przedszkole i szkoła narciarska w Szczyrku

Ośrodek zimowy Beskid Sport Arena w swojej ofercie szkolenia snowboardowe i narciarskie – dla dzieci i dorosłych. Szkoleniowcy, to wykwalifikowani instruktorzy i animatorzy, którzy plan szkolenia zawsze dostosowują do wieki i zaawansowania swoich kursantów. Natomiast to od uczestników zależy, czy chcą korzystać z opcji zajęć grupowych, czy wolą wybrać lekcje indywidualne.

Bardzo ciekawą i mniej popularną opcją nauki jest przedszkole narciarskie w Szczyrku. To nic innego, jak nauka jazdy dla dzieci już od 3 roku życia. Nauka połączona jest z zabawą, a zajęcia odbywają się w specjalnie wydzielonym, bezpiecznym miejscu.

Wypożyczanie nart na terenie Szczyrku

Oczywiście by móc cieszyć się zimowym szaleństwem, potrzebny jest odpowiedni sprzęt. W Beskid Sport Arenie nie stanowi to żadnego problemu. W głównym budynku znajduje się dobrze wyposażona wypożyczalnia nart, a także serwis sprzętu. Wypożyczalnia czynna jest w godzinach otwarcia wyciągu. W swojej ofercie posiada wysokiej jakości sprzęt narciarski. Obsługa chętnie pomaga w doborze modeli i rozmiarów, które spełniają oczekiwania nawet tych bardziej wymagających miłośników zimowych szusów. Warto pamiętać, że wszystkie osoby które korzystają ze szkoły narciarskiej, mają zagwarantowany aż 10% rabat na wypożyczanie sprzętu. To oferta, z której warto skorzystać.

Wypożyczanie rowerów

Szczyrk jest miastem położonym w malowniczym Beskidzie Śląskim. Te tereny są znane z wspaniałych tras narciarskich, ale mają one też dużo do zaoferowania, jeśli chodzi o trasy rowerowe i piesze. Latem wielu turystów korzysta ze ścieżek rowerowych. Szczególnie dla nich bardzo dobrym rozwiązaniem są wypożyczalnie rowerów w Szczyrku. Jedna z największych i najlepiej zaopatrzonych znajduje się też w ośrodku Beskid Sport Arena. Oferuje ona duży wybór rowerów – również tych bardziej profesjonalnych. Dostępne są rowery nie tylko dla dorosłych, ale też dla młodzieży i dzieci. Na miejscu są też rowerki biegowe oraz wszystkie potrzebne akcesoria (m.in.: kaski, foteliki).

Dane teleadresowe Beskid Sport Areny

Z ośrodkiem Beskid Sport Arena można skontaktować się:

  • telefonicznie, pod numerem: 33 443 43 00
  • poprzez e-mail wysłany na adres: biuro@beskidsportarena.pl
  • przez portale społecznościowe
  • odwiedzając go osobiście: ul. Grzybowa 1, 43-370 Szczyrk

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com