Benefity pozapłacowe – co jest dostępne dla pracowników?

Do zmiany czy podjęcia zatrudnienia w nowym miejscu bardzo często zachęcają benefity pozapłacowe, jak również wyższa pensja. Dodatkowym czynnikiem jest lokalizacja firmy, forma i godziny pracy oraz oferowany rozwój osobisty i zawodowy.

Co oferują pracodawcy swoim pracownikom?

Dziś sama praca jest mało atrakcyjna, ponieważ rynek pracy obfituje w liczne oferty pracy. Niestety wiele firm boryka się z problemem związanym z obsadzeniem wolnych wakatów, jak również z utrzymaniem obecnych pracowników. Dlatego coraz więcej firm oferuje swoim pracownikom dodatkowe benefity, wśród których można wymienić:

karty sportowe,
bilety do kina i teatru,
prywatną opiekę zdrowotną,
ubezpieczenie na życie,
fundusz emerytalny,
dofinansowanie do kursów językowych,
dofinansowanie do kursów, studiów podyplomowych oraz specjalistycznych szkoleń,
wyjścia integracyjne,
świeże owoce,
pracę zdalną,
elastyczne godziny pracy,
dofinansowanie do posiłków, wczasów oraz bony świąteczne,
trzynastą pensję.
Dostępność oferowanych zależy od możliwości finansowych danej firmy, jak również negocjacji pomiędzy pracownikiem a pracodawcą.

Świeże owoce

To jeszcze w wielu miejscach nowość. W licznych firmach, zwłaszcza budżetowych wejście tego zwyczaju jest raczej mało prawdopodobne. Jednak trochę nowocześniejsze, nowsze firmy stawiają na owocowe poniedziałki, wtorki lub środy. To miły akcent dla pracownika, jak również zastrzyk witaminowy dla niego w trakcie pracy. Humor poprawiają również owoce sezonowe, które także się często pojawiają.

Prywatna opieka medyczna

To element oferty pracy, na który szczególnie zwracamy uwagę. Korzystanie z publicznej opieki zdrowotnej bywa problematyczne. Dlatego możliwość skorzystania z tak zwanej „karty zdrowotnej” w celach profilaktycznych czy wizyty u internisty i pediatry jest bezcenna. Dzięki temu zyskuje się na komforcie wizyty, ale również na czasie.

Karty sportowe

To kolejny punkt na liście benefitów pozapłacowych, który korzystnie wpływa na zdrowie i dobre samopoczucie pracownika. Sport to nie tylko miło spędzony czas, ale i forma aktywności fizycznej. Niestety tej na co dzień coraz częściej wielu z nas brakuje. Dlatego dofinansowany udział w zajęciach z jogi, na siłowni, na basenie czy w klubie sportowym dla pracownika, jak również jego rodziny to świetny pomysł.

Bardzo często dostępne są również dla pracowników elastyczne godziny pracy, które niewątpliwie ułatwiają codzienne funkcjonowanie i godzenie obowiązków. Warto z nich na pewno korzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com