Basen betonowy – materiał i budowa

Przyjemne ochłodzenie w upalne dni i relaksująca kąpiel w zimowym krajobrazie? Domowe baseny są wciąż synonimem luksusu, choć ich wykonanie, dzięki nowoczesnej technologii i ogólnie dostępnym materiałom, nie musi być aż tak kosztowne.

Ogrodowy basen

Budowę basenu zaczynamy od wykonania jego projektu. Ustalając wymiary niecki, należy pamiętać, że im szerszy, dłuższy czy głębszy basen, tym więcej będzie wody, a więc koszty związane z jej pompowaniem, ogrzewaniem i filtrowaniem – wyższe. Co więcej, to także większe naciski na podłoże, a więc konieczność zastosowania odporniejszych materiałów. Szczegółowe określenie wymiarów to nie jedyne zadanie stojące przed projektantami. To także konieczność zaplanowania całej instalacji hydraulicznej, dobór materiałów czy wybór technologii prac montażowych. Zanim jednak przystąpimy do tych działań należy sprawdzić miejsce (np. wysokość wód gruntowych), w którym ma zostać wybudowany basen. Należy pamiętać, że taka budowa wiąże się przecież z wykonaniem głębokiego wykopu.

Gigantyczne obciążenia

Nauka Pływania w ChełmcuWykonując basen, należy pamiętać, że na grunt pod jego konstrukcją będzie przenoszony dość duży ciężar. Konieczne jest zatem wykonanie odpowiedniej betonowej, zbrojonej płyty. Całość budowli również można wykonać z żelbetu. Kształt takiej niecki nadaje się przy wykorzystaniu tradycyjnego deskowania lub w specjalnych styropianowych formach. Materiałem do wykonania takiej konstrukcji mogą być również bloczki betonowe lub wypełnione betonem pustaki fundamentowe. Koniecznie należy pamiętać, że basen musi być wodoszczelny. Ostateczny kształt nadają estetyczne płytki ceramiczne, które muszą spełniać szereg rygorystycznych wymagań.

Basen na każdą pogodę

Zastosowany do budowy basenu beton jest optymalnym rozwiązaniem. Ten trwały materiał skutecznie przenosi obciążenia, doskonale zabezpiecza konstrukcję przed przedostawaniem się wody jak również jest łatwy w utrzymaniu. Stanowi też dobrą podstawę do wykończenia płytkami ceramicznymi czy szklaną mozaiką całej konstrukcji. Jego elastyczność w procesie wylewania i dokładność w wypełnianiu każdej wolnej przestrzeni to pożądane cechy przy nadawaniu najbardziej fikuśnych kształtów.

Basen na mur beton

Budując betonowy basen, optymalnym rozwiązaniem jest dostarczenie materiału bezpośrednio na plac budowy. Transport profesjonalnymi pojazdami bezpośrednio z lokalnej betoniarni to kompleksowość oferty Górażdże. Nie ważne gdzie prowadzisz budowę. Bez znaczenia jest miejsce dostawy. Warszawa, Poznań, Kraków, Bydgoszcz. A może interesuje Cię beton Gdańsk? Przekonaj się sam – wystarczy jeden telefon, aby uzyskać pożądaną objętość najwyższej jakości betonu. Korzystanie z oferty takiego koncernu to nie tylko pewność co do parametrów mieszanki – to także wysoka elastyczność w całym procesie dostaw. Specjalnie przygotowana aplikacja OneSite pomaga zarówno we wstrzymaniu dostaw jak i wznowieniu ich we właściwym momencie. Zabrakło mieszanki? Wystarczy jedno kliknięcie, aby gruszka była w drodze. Pobierz aplikację już dziś i przekonaj się, jak usprawni Twoją pracę!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com