Bar ze zdrową żywnością – na jakiej zasadzie układać menu?

Mody wiążą się nie tylko z odzieżą, makijażem czy wystrojem wnętrz. Pewne trendy przychodzą także w aktywności fizycznej i spędzaniu wolnego czasu. Z pewnością, w ostatnim czasie mamy do czynienia w wielką modą na fitness, bieganie, siłownie itp. Co więcej, ten trend pociągnął za sobą zmiany w życiu wielu ludzi, jak choćby zmiana nawyków żywieniowych.

Coraz więcej Polaków jest świadoma jak należy się odżywiać zdrowo, które produkty są lepsze i jak je rozróżniać. Stąd też na naszym rodzimym rynku ogromne zapotrzebowania na bary ze zdrową żywnością. Jest to wspaniały pomysł na dobrze prosperujący biznes, który utrzyma się przez lata. Zatem na jakiej zasadzie ułożyć menu dla naszego baru ze zdrową żywnością?

Idea

Przede wszystkim, zabierając się za utworzenie menu do naszego baru, musimy pamiętać o tym, że bar z nazwy jest miejscem, gdzie można zjeść szybki, tani i prosty posiłek. Dlatego też, by odpowiedzieć na oczekiwania naszych klientów nie możemy zaskoczyć ich zbyt wyszukanymi pozycjami w menu, bardzo wygórowanymi cenami i co gorsza, długim czasem oczekiwania na danie. Misją takiego baru jest pokazanie, że zdrowa żywność może być łatwo i szybko dostępna i wcale nie musi kosztować nas to krocie.

Zatem powinny być to produkty, które uznawane są ogólnie za łatwe do przygotowania, raczej powszechne, mało kaloryczne itp. W menu baru ze zdrową żywnością z pewnością powinny znaleźć się dania z piersi kurczaka a także z indyka. Mogą to być roladki, kotleciki, pulpety z mięsa mielonego z indyka itp. Warto byłoby urozmaicić menu dodając ryby chude jak na przykład: sola, dorsz, morszczuk, mintaj czy pstrąg. Z szybkim i tanim produktem, który jest jednym z podstawowych składników diety jest na pewno jajko, które będzie stanowiło doskonałą bazę manu śniadaniowego, jak choćby jajko na miękko z ciemnym pieczywem, twarożkiem i warzywami lub omlety z dodatkiem świeżych warzyw.

Przede wszystkim zdrowe!

Nie zapominajmy jednak, że podstawą baru jest gwarancja świeżości zdrowych składników. Każde danie, o ile jego podstawą nie są owoce czy warzywa, powinny być przynajmniej wzbogacone o dodatek w postaci surówki czy pasty warzywnej. Menu powinno zawierać zupy z warzyw sezonowych jak np. brokułowa, krem z białych warzyw, kukurydziana. Należałoby też umieścić w nim pozycje wegetariańskie, przykładowo placki z cukinii z jogurtem naturalnym, hummus, zapiekanka warzywna, razowy makaron z pesto i inne.

Dalsze pozycje w menu powinny zawierać ryby lub mięso jak wspomniany już kurczak czy indyk w towarzystwie pieczonych warzyw lub świeżej sałatki. Nie zapomnijmy również o zdrowych pozycjach deserowych w naszym menu. Doskonałym pomysłem jest zastosowanie wymiennych, zdrowszych produktów w znanych słodkościach. Przykładowo może to być pudding z kaszą jaglaną i malinami, naleśniki z mąki kasztanowej z jogurtem naturalnym i owocami czy ciasto marchewkowe z dodatkiem dynii.

Kaloryczność i inne właściwości odżywcze

Poszerzenie naszego menu o informacje na temat składników odżywczych, kaloryczności i innych z pewnością pomogłoby klientom w dokładnym dziennym rozplanowaniu diety zgodnie z zapotrzebowaniem

Zamierzasz otworzyć biznes gastronomiczny sprawdź ofertę na ekologiczne olej na stronie http://www.ekoflos.pl/OLEJE,102,0.html

2 Comments on “Bar ze zdrową żywnością – na jakiej zasadzie układać menu?”

  1. Jak myślicie, czy kupowanie filtrów do wody to dobry pomysł, czy tak naprawdę wcale nie poprawiają one smaku czy składu wody? Na https://prostozkranu.pl/177-filtry-dzbankowe znalazłam sporą ofertę przeróżnych filtrów i właśnie zastanawiam się nad zakupem. W moim domu pije się całe mnóstwo wody mineralnej, a to oznacza, że sporo też na nią wydajemy. Zastanawiam się, czy kupno filtra do wody może w tym względzie wprowadzić oszczędności, czy jednak nie do końca się sprawdza?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com