Balustrady ze stali nierdzewnej – czy warto je zamontować?

Obecnie coraz więcej osób zastanawia się nad montażem balustrad ze stali nierdzewnej. W wielu przypadkach okazuje się to bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ produkty tego typu wykazują się znacznie lepszymi właściwościami. Jednak przed dokonaniem ostatecznego wyboru warto je dokładnie poznać.

Stal nierdzewna – materiał wysoce wytrzymały

Jak się okazuje, stal nierdzewna jest odporna nie tylko na korozję, ale wiele innych czynników. Jednym z najważniejszych jest fakt, że materiał ten nie ima się uszkodzeniom mechanicznym, dzięki czemu nawet duże uderzenia nie pozostawiają śladów. Ponadto warta odnotowania jest również odporność na wszelkie roztwory, w tym kwasy. Dzięki temu właściwościom stal jest bardzo dobrym materiałem budowlanym. Wykorzystuje się ją nie tylko przy konstrukcji budynków, ale również mniejszych elementów wykończeniowych takich, jak balustrady.

Niebanalny wygląd balustrad

Głównym powodem, dla którego wybieramy balustrady ze stali nierdzewnej, jest fakt, że mogą one przybrać dowolną formę. Dzięki temu możliwe jest bezproblemowe skomponowanie wnętrza danego budynku w stylu, jaki sobie zapragnęliśmy. Ponadto balustrady stalowe charakteryzują się wysokim połyskiem, którego próżno szukać w przypadku produktów drewnianych.

Wydawać by się mogło, że stal bardzo dobrze współgra wyłącznie z surowymi, nowoczesnymi wnętrzami. Jednak nic bardziej mylnego, elementy z niej wykonane idealnie wyglądają zarówno z cegłą, drewnem, jak i kamieniem, dlatego nie musisz się obawiać o harmonię we wnętrzu.

Łatwe utrzymanie w czystości

Balustrady balkonowe drewniane z racji użytych materiałów wymagają okresowej konserwacji. Zupełnie inaczej jest w przypadku tych wykonanych ze stali nierdzewnej. Utrzymanie ich w należytej czystości nie wymaga stosowania zaawansowanych środków, czy technik. Z powodzeniem wystarczy regularne przecieranie wilgotną ściereczką, a balustrada będzie odpowiednio czysta.

Atrakcyjna cena balustrad ze stali nierdzewnej

Z racji tego, że stal jest niezwykle powszechna i łatwa w obróbce, produkty z niej wykonane dostępne są w atrakcyjnych cenach. Na przykładzie rynku łódzkiego możemy wskazać, że metr bieżący balustrady ze stali nierdzewnej w formie podstawowej kosztuje około 500-600 zł. Za balustradę drewnianą natomiast przyjdzie nam zapłacić średnio 200-300 zł więcej. Ponadto niezbędny może okazać się zakup środków do pielęgnacji drewna, co dodatkowo zwiększa koszty.

Balustrady są elementem wnętrza, który jest niezwykle często wykorzystywany, a przy tym wystawiony na działanie różnych warunków. Dlatego też warto, aby były one wykonane z możliwie najlepszych materiałów takich, jak stal nierdzewna. Dzięki temu zyskasz pewność, że zaprojektowana i zakupiona poręcz będzie idealnie spełniać swoje zadanie przez długi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com