Automatyka rolet i firan- wygodne rozwiązania do domu

Inteligentne systemy wkraczają do naszych domów coraz śmielej, dzięki czemu znacznie wzrasta komfort domowników. Przy ich użyciu można sterować ogrzewaniem, światłem, bramą wjazdową, a nawet roletami. Na jakiej zasadzie działa automatyka rolet i zasłon? Jakie funkcje ma do zaoferowania?

Sterowanie rolet elektroniczne, a radiowe

Dawniej rewolucję stanowiło sterowanie elektroniczne. Do tego celu wystarczyło użyć pilota, bądź przycisku montowanego na ścianie. Obecnie prym wiedzie sterowanie radiowe dwukierunkowe, ponieważ jak sama nazwa wskazuje, umożliwia komunikację dwukierunkową. Opuszczanie bądź podnoszenie rolet może następować w sposób automatyczny (wystarczy ustawić konkretne komendy godzinowe) lub przy użyciu aplikacji na urządzenie mobilne. Co więcej, użytkownik otrzymuje komunikat o wykonanym poleceniu, nawet gdy przebywa poza domem. Jeżeli nie wiemy jak zaprogramować rolety, to możemy ustawić kopiowanie naturalnych zachowań użytkownika. Przez jakiś czas rolety obsłużymy manualnie, a system nauczy się odtwarzać nasze ruchy. Rolety automatyczne pod uwagę mogą wziąć również warunki klimatyczne, jak chociażby deszcz, śnieg, czy duże nasłonecznienie. Nowoczesne napędy i sterowania do wnętrz proponuje sukcesgroup.pl, który dopasuje innowacyjne rozwiązania do naszych mieszkań i domów.

Które rolety wybrać?

Rolety automatyczne to najlepszy wybór dostępny obecnie na rynku, które zapewnia maksymalny komfort. System uczy się naszych preferencji, dzięki czemu może nas wyręczyć w przyszłości bądź zrobić to od razu. Nie tylko wygoda ma jednak znaczenie, ale i bezpieczeństwo. Nie musimy już wręczać sąsiadom kluczy, aby zapalali światło w naszym mieszkaniu podczas dłuższej nieobecności. System zdalnego sterowania roletami dobrze spełni funkcję symulacji obecności domowników. Warto więc w niego zainwestować, tym bardziej, że koszt jest stosunkowo niewielki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com