Auto dla pracownika – czy opłaca się wynajmować?

Prowadzenie własnej firmy to spore wyzwanie, w którym należy pamiętać o wielu elementach, mających na celu usprawnienie działalności czy zadbanie o komfort pracy pracowników. W wielu firmach wykonywanie codziennych obowiązków zawodowych wiąże się z koniecznością przemieszczania się na dużych dystansach. Nic więc dziwnego, że przedsiębiorstwa decydują się na rozwój swojej floty samochodowej.

Własny samochód firmowy to dobre rozwiązanie dla firm, które wykorzystują pojazdy na co dzień. Jeśli firma ma rozbudowany dział przedstawicieli handlowych, którzy nieustannie pracują w terenie, jest oczywiste, że mus im zapewnić wszystkie narzędzia niezbędne do wykonywania obowiązków, a wiec także sprawny samochód. Jednak w wielu innych firmach samochody służbowe są wykorzystywane bardziej sporadycznie i sporo czasu spędzają na firmowym parkingu. W takich sytuacjach koszt ich zakupu, utrzymania i eksploatacji jest większy niż korzyści z posiadania samochodu. Wtedy wart rozważyć wynajmowanie samochodów dla pracowników, gdyż taka opcja pozwala na ograniczenie kosztów.

Zalety wynajmu auta na firmę

Wynajęcie samochodu dla pracownika jest opcją zdecydowanie tańszą i bardziej wygodną niż zakup auta. Przede wszystkim, mniej jest wszelkich formalności. Osoba wynajmująca musi jedynie opłacić fakturę za wynajem, nie musi natomiast pilnować przeglądów, ponosić kosztów wszelkich napraw, serwisów, a także kosztów ubezpieczenia. W przypadku aut firmowych są to naprawdę spore wydatki, które dzięki wypożyczalni można uniknąć. Co więcej, można wynająć samochód takiej klasy, która nie byłaby możliwa w opcji zakupu. Niewielka firma może więc mieć do dyspozycji elegancki, luksusowy samochód, który w dużym stopniu będzie pełnił funkcje reprezentacyjne i wizerunkowe. Wynajęcie eleganckiego samochodu może więc poprawić wizerunek firmy w oczach klientów czy kontrahentów. Osoby z zewnątrz nie wiedzą przecież i nie musza wiedzieć, że auto nie jest firmowe, a jedynie wynajęte.

Samochód na miarę potrzeb

Aby wynająć sprawny i efektowny samochód na firmę, warto przejrzeć ofertę różnych wypożyczalni. Nowoczesny wynajem samochodów Warszawa to bardzo rozbudowana oferta, dzięki czemu każdy klient bez problemu powinien znaleźć samochód dla siebie. Dobre wypożyczalnie oferują na wynajem samochody nowe lub prawie nowe, doskonałej klasy, świetnie wyposażone, sprawne i niezawodne. Wszystkie auta są zwykle wyposażone w pełen pakiet ubezpieczeń, dlatego korzystanie z nich jest w stu procentach bezproblemowe. Nawet, jeśli zdarzy się jakaś nieprzewidziana sytuacja a drodze, a auto ulegnie awarii czy uszkodzeniu, kierowca nie musi się tym przejmować. Wystarczy, że poinformuje wypożyczalnię i t jej pracownicy powinni zająć się wszelkimi formalnościami włącznie z naprawą auta lub dostarczeniem sprawnego samochodu zastępczego, gdy aktualny nie będzie nadawał się do dalszej podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com