Atrakcyjne pod wieloma względami Świnoujście – i Woliński Park Narodowy!

Świnoujście to słynne miasto nadmorskie odwiedzane każdych wakacji przez wielu turystów. Oczywiście także przed sezonem I po jego zakończeniu nie brakuje zwiedzających. Jest to niezwykle klimatyczne miejsce z bezpieczną I czystą plażą. Cenione jest też ze względu na klimat i atrakcyjność historyczną.

Plażowanie to nie wszystko!

Wiadomo, że większość turystów przyjeżdża nad polskie morze ze względu na możliwość odpoczynku  na plaży. Wschody i zachody słońca, długie spacery nadmorskimi promenadami mają oczywiście swój rok. Jednakże sporo osób wybiera się nad morze także ze względów zdrowotnych. Świnoujście jest jednym z miast uzdrowiskowych, nie dziwi więc wzmożona liczba turystów.

Będąc w Świnoujściu, nie warto ograniczać się tylko do terenu miasta. Możesz wybrać się na wycieczkę, np. do Niemiec, ale też zwiedzić pobliskie atrakcje. Jedną z nich jest Woliński Park Narodowy Ciekawostki związane z tym miejscem opisane są w wielu przewodnikach turystycznych. Znajdziesz też sporo informacji w sieci na stronach podróżniczych.

Co ciekawego można zobaczyć w Świnoujściu?

Są takie miejsca, w których nudzić się nie można. Jednym z nich jest właśnie słynne Świnoujście. Oprócz szerokiej i czystej plaży miasto ma do zaoferowania mnóstwo atrakcji, dla młodszych i starszych wczasowiczów.

Jedną z nich jest wiatrak Stawa Młyny, który ma stałe miejsce w przewodnikach turystycznych na pocztówkach. To olbrzymi znak nawigacyjny, który znajduje się na końcu Falochronu Zachodniego. Może emitować sygnały świetlne lub radiowe i charakteryzuje się unikalnym kształtem, dlatego jest tak atrakcyjny szczególnie dla młodszych turystów. W tym miejscu warto też wspomnieć o latarni morskiej, która stanowi jedną z wizytówek miasta i można ją zwiedzać.

Coś dla ciała i dla ducha!

Być w Świnoujściu i nie znaleźć się na Promenadzie? To raczej niemożliwe. To właśnie tutaj można spotkać rzesze spacerowiczów. Przemierzając promenadę, znajdziesz przytulne kawiarenki, restauracje i miejsca z pamiątkami. Nie brakuje też takich atrakcji  jak osobliwy domek postawiony do góry nogami. Jeśli chcesz znaleźć się w miejscu, gdzie nie działają prawa grawitacji, to musisz to zobaczyć!

Oprócz tego warto zwiedzić Promenadę Historyczną, na której postawiono niedawno wodny zegar, podświetlony i otoczony kurtyną wodną. W tym miejscu znajdziesz też tężnie solankowe, liczne ławeczki, fontanny czy ringi świetlne.

Natomiast druga perełka turystyczna to promenada zdrowia. Liczy prawie kilometr i pełna jest licznych atrakcji. Siłownie plenerowe, place zabaw, źródełka wody pitnej – to tylko mała część całości! Swoje miejsce znajdą tam piesi, rowerzyści i rolkowcy. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie, aby przyjemnie spędzić wolny czas.

Okolice Świnoujścia – Woliński Park Narodowy

Woliński Park Narodowy to wyjątkowa atrakcja dla turystów. Zanim się tam wybierzesz, warto poczytać o tym miejscu. Dla jednych najciekawszym punktem zwiedzania będą malownicze pejzaże roztaczające się z wielu miejsc parku. Dla innych fauna i flora, wśród której jest dużo rzadko spotykanych gatunków.

Nie na darmo Woliński Park Krajobrazowy zaliczany jest do najpiękniejszych fragmentów wybrzeża klifowego. Znajduje się w środkowo-zachodniej części wyspy Wolin i liczy sobie aż 11 ha. Pełno tu ptactwa i innych zwierząt, np. morświnów czy szarych fok. A szczególną popularnością wśród młodszych turystów cieszą się żubry, które można oglądać w zagrodzie.

Oprócz bogactwa fauny i flory będziesz mieć sposobność zanurzyć się w wyjątkowe widoki – urokliwe plaże i lasy. Natomiast klify są niezwykle atrakcyjne dla obserwujących ze względu na niebotyczną wysokość – 93 metrów! Jest to możliwe dzięki pasmom wzniesień moreny czołowej.

Jeśli lubisz aktywnie spędzać czas na łonie natury, Woliński Park Narodowy ma do zaoferowania aż trzy szlaki turystyczne. Podczas wędrówki zobaczysz m.in. Turkusowe Jezioro oraz malownicze pejzaże z takich punktów widokowych jak np. Kawcza Góra. Wybrzeże klifowe nad Zalewem Szczecińskim to również unikalna atrakcja turystyczna, którą warto zobaczyć.

Przyjazd do Świnoujścia choćby na weekend to gwarancja udanego wypoczynku pełnego wielu niespodzianek. Urokliwe widoki, wyjątkowy klimat, zabytki historyczne i smaczne jedzenie – to wszystko składa się na jedną atrakcyjną całość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com