Aranżacja wnętrz w miejscu pracy – co można wciągnąć w koszty?

Wystrój biurowych wnętrz ma ogromne znaczenie dla wizerunku firmy, a także dla wygody pracowników, którzy w biurze codziennie wykonują swoje obowiązki zawodowe. Warto więc zadbać o to, by biuro było urządzone elegancko i ze smakiem, a jednocześnie funkcjonalnie i ergonomicznie.

Adaptacja wnętrza w wielu firmach jest koniecznością. Dotyczy to firm, które właśnie wybudowały swoją nową siedzibę i muszą ją od podstaw urządzić. Wiele firm, które wynajmują pomieszczenia, również musi sporo zainwestować w funkcjonalny i estetyczny wystrój. Wynajmowane lokale często wymagają odświeżenia, trzeba je właściwie zaaranżować, dopasować umeblowanie oraz oświetlenie. Każde większe prace adaptacyjne to także spore koszty. Niektórzy właściciele firm bardzo się ich obawiają, dlatego też odkładają pracę na później. Tymczasem czekanie z remontem czy aranżacją wnętrza nie jest dobrym pomysłem – nigdy bowiem nie ma dobrego czasu na prace remontowe. Im szybciej się z nimi uporamy, tym szybciej będziemy mieć spokój i będziemy mogli zająć się rozwojem firmy, a nie planowaniem wystroju.

Sporo wydatków można wrzucić w koszty

agregaty malarskieAdaptacja firmowych wnętrz to kosztowna inwestycja, warto jednak pamiętać, że wydatki takie bez problemu wrzucimy sobie w koszty prowadzenia działalności. Prace remontowe, odświeżenie wnętrza, malowanie ścian, zakup mebli oraz niezbędnych akcesoriów do wnętrza to wydatki, które wręcz bezpośrednio wiążą się z działalnością firmy. Możemy je wrzucić w koszty, dzięki czemu w efekcie końcowym wydatki są dużo niższe niż początkowo zakładaliśmy. Jeśli jednak chcemy, aby wszystkie dokumenty i faktury były w stu procentach zgodne z obowiązującymi przepisami, każdy wydatek, który chcemy wrzucić w koszty dobrze jest skonsultować z firmowym księgowym. Czasem bywa bowiem tak, że pomimo największych chęci nie da się któregoś z poniesionych wydatków podciągnąć pod koszty firmowe.

Na co zwracać uwagę przy aranżacji?

Jeśli decydujemy się na zmianę aranżacji firmowego wnętrza czy jakiekolwiek prace remontowe, na samym początku czeka nas planowanie. W tej kwestii dobrze jest skorzystać ze wsparcia profesjonalnego dekoratora lub projektanta wnętrz, który zaplanuje wystrój pomieszczeń biurowych w najbardziej optymalny, ergonomiczny i przemyślany sposób. Kolejną kwestią jest takie zaplanowanie prac remontowych i wykończeniowych, aby nie wyłączały całego biura i firmy z codziennego funkcjonowania. Jeśli planujemy przykładowo kładzenie paneli, róbmy to sukcesywnie pomieszczenie po pomieszczeniu. W ten sposób prace stopniowo będą postępować, a jednocześnie nie doprowadzimy do sytuacji, w której wszyscy pracownicy nie będą mieli gdzie pracować. Zanim rozpoczniemy prace remontowe, postarajmy się z odpowiednim wyprzedzeniem znaleźć i zarezerwować termin w dobrej firmie remontowej. Szukanie ekipy wykończeniowej na ostatnią chwilę może nie być dobrym rozwiązaniem. Najlepsze firmy mają bowiem zarezerwowane terminy na wiele tygodni, a czasem nawet miesięcy do przodu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com