Aranżacja recepcji, czyli jak zrobić pozytywne wrażenie na kliencie?

Chcesz zrobić pozytywne wrażenie na swoich potencjalnych klientach i partnerach? Pomoże ci w tym profesjonalna aranżacja recepcji – jest to pierwsze miejsce, do którego trafiają, kiedy umawiasz się z nimi na spotkania.

Recepcja, jako wizytówka firmy

Jak dobrze wiesz, pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz. Właśnie dlatego aranżacja recepcji w każdej firmie odgrywa tak ważną rolę. Jest to miejsce, które stanowi jej swego rodzaju wizytówkę – a centralnym punktem jest tu lada recepcyjna. Reprezentacyjne meble biurowe i elegancka aranżacja przestrzeni to elementy, które mogą zdziałać duże efekty wizerunkowe, więc jeśli myślisz o przearanżowaniu przestrzeni w swojej firmie, zwróć na to uwagę. Niezależnie od tego czy są to Katowice, Tychy czy też Gliwice, wszędzie tam, gdzie znajdują się oddziały twojej firmy, zadbaj o spójny wizerunek.

Recepcja – aranżacja przestrzeni

Projektując przestrzeń, musisz pamiętać o tym, że powinna łączyć dwie cechy: funkcjonalność i elegancję.

Funkcjonalność

Pierwsza sprawa to usytuowanie lady recepcyjnej względem wejścia i ciągów komunikacyjnych. Trzeba pamiętać o odpowiedniej odległości, a także o kierunku, w którym zostanie ustawiona. Lada powinna być widoczna zaraz po wejściu do pomieszczenia, a jednocześnie obsługujący ją pracownik powinien mieć dobry ogląd na całą przestrzeń – to punkt centralny.

Cechą charakterystyczną mebli biurowych jest wytrzymałość – podobnie jest w przypadku lady recepcyjnej. Tzw. nadstawki recepcyjne zabezpieczające sprzęt komputerowy znajdujący się na blacie czy świadomy wybór materiałów wykończeniowych odpornych na ścieranie oraz uszkodzenia mechaniczne to elementy, o których trzeba pamiętać.

Jako, że recepcja to nie tylko stanowisko reprezentacyjne, ale także miejsce pracy, powinna zostać zaaranżowana ze szczególną uwagą. Nie może tu zabraknąć miejsca na niezbędne dokumenty i sprzęty – często warto więc pomyśleć o dodatkowych szafkach, dzięki którym całość będzie wyglądała na dobrze zorganizowaną i łatwo dostępną.

Estetyka

Jako że lada recepcyjna to element wyposażenia biura, który jako pierwszy przyciąga wzrok potencjalnego kontrahenta po przekroczenia przez niego progu firmy, warto szczególną uwagę zwrócić na estetykę tego mebla – w końcu tylko raz można zrobić pierwsze wrażenie.

Lada recepcyjna nie musi być spersonalizowanym projektem, aby wyglądać reprezentacyjnie. Najważniejszą sprawą jest bowiem precyzja wykonania i materiał, z jakiego zrobiony jest mebel. Obecnie modne są szklane, barwione blaty, które wyglądają bardzo estetycznie, a przy tym nowocześnie.

Zrób pozytywne wrażenie

Aranżacja recepcji ma duże znaczenie dla odbioru firmy przez potencjalnych kontrahentów. Jeśli więc zależy ci na zakupie reprezentacyjnych mebli biurowych, stawiaj na wysokiej jakości materiały, funkcjonalność, a przy tym estetykę. Pamiętaj przy tym, że dobre wrażenie wizualne może przynieść ci tylko korzyści.

Autor: vimexmeble.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com