Aranżacja biura

Jak pokazują wyniki wielu badań, im lepiej czujemy się w biurze, tym chętniej i wydajniej w nim pracujemy. Niewątpliwie jednym z istotnych czynników wpływających na nasze samopoczucie w tej przestrzeni, jest jej wystrój. Wiadomo, ilu ludzi, tyle gustów.

Można długo dyskutować na temat tego, co się nam podoba, jakie wnętrza uważamy za piękne, jednak projektowanie biura to sprawa, do której podejść należy poważnie – współcześnie biura urządza się według sprecyzowanych wytycznych, nadając im indywidualny charakter poprzez znaki szczególne. Piękne biuro budzi również uznanie wśród klientów biznesowych, sprawiając, że chętniej robią z nami interesy.

Inteligentne rozplanowanie.

Przede wszystkim przestrzeń powinna zapewniać  komfort pracy, poruszania się, przyjmowania klientów itp. Plan organizujący całościowo przestrzeń biura to space plan. Jego zadaniem jest optymalne wykorzystanie przestrzeni, ułatwienie komunikacji pomiędzy pracownikami, zapewnienie dostępu do urządzeń, a wszystko to z uwzględnieniem liczby pracowników, charakteru pracy oraz potrzeb firmy. Inna będzie organizacja wielkiego biura call center, a inna malutkiego biura, ale nastawionego na częstą rotację klientów.

Biuro przyjazne pracownikom.

Aranżacja biura jest niełatwa między innymi dlatego, że musi mieć na celu zarówno spójność wystroju, jak i indywidualne preferencje pracowników. Nic więc dziwnego, że wśród ostatnich trendów obserwujemy: personalizację stanowisk pracy, dążenie do urządzenia przestrzeni zbliżonej do domowej (zwłaszcza w strefach relaksu), wprowadzanie elementów promujących zdrowie (np. wygodne siedzenia, dystrybutory wody).

Wnętrze piękne i estetyczne.

Wnętrze biura powinno trafnie odzwierciedlać charakter firmy. Dobrze, jeżeli zachowana jest dbałość o detale, które tak naprawdę łatwo przykuwają uwagę niemal każdego. Wśród takich można wyróżnić:

  • miękkie sofy, fotele,
  • zadbane rośliny,
  • dobre oświetlenie (lub jeszcze lepiej – światło naturalne),
  • korzystna akustyka.

Oczywistym jest, że należy zadbać o jakość zastosowanych materiałów wykończeniowych oraz profesjonalny wygląd i funkcjonalność mebli. Oprócz stref typowych do pracy, konieczne jest zadbanie o część kuchenną oraz wypoczynkową, w których powinny znaleźć się rzeczy więcej niż niezbędne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com