Apteczka rowerowa w saszetce zgodna z normą DIN 13167

Zyskujący coraz bardziej na popularności trend przesiadania się z samochodów na rowery powoduje, iż na co dzień jest coraz więcej użytkowników tych jednośladów przez co łatwiej jest o wypadek. Jadąc rowerem nie da się osiągnąć prędkości porównywalnego do tej osiąganej chociażby przez skutery, co dla części osób pewnie będzie wymówką dla nieodpowiedzialnego zachowywania się na leśnych ścieżkach rowerowych czy nawet drogach asfaltowych. Z tego powodu nieocenionym elementem każdej rowerowej podróży, czy to do pracy, do lasu czy do miasta, będzie apteczka dla rowerzysty – mała, lekka, poręczna, zawierająca wszystko co potrzebne i nieoceniona w przypadku wypadku, szczególnie gdy jest się jeszcze daleko od domu lub jakiegoś schronienia. Co powinna zawierać apteczka rowerowa? Czy istnieją jakieś normy, które powinny spełniać apteczki rowerowe? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć poniżej.

Norma DIN 13167 a apteczki rowerowe

W przypadku apteczek samochodowych można było spotkać się z normą DIN 13164 – podobna norma obejmuje także apteczki rowerowe, które powinny spełniać normę din 13167. Co oznacza skrót DIN? Pochodzi od pierwszych liter Deutsches Institut für Normung, w tłumaczeniu z języka niemieckiego oznacza to Niemiecki Instytut Normalizacyjny, który zajmuje się m.in. kontrolowaniem jakości, a także tworzeniem i wydawaniem regulacji ujednolicające artykuły i usługi, w tym także te, które spełniać powinna apteczka dla rowerzysty. Warto wiedzieć, iż norma DIN obowiązuje na terenie wszystkich krajów członkowskich Unii Europejskiej, także w Polsce mimo, iż sam instytut, który ją stworzył, jest zlokalizowany w Niemczech.

Apteczka dla rowerzysty – co powinno się w niej znajdować?

Artykuły pierwszej pomocy, które powinna zawierać każda apteczka rowerowa to:

  • przylepiec 5 m x 2,5 cm (1 szt.),
  • zestaw plastrów (14 szt.),
  • opatrunek indywidualny M (1 szt.),
  • opatrunek indywidualny G (1 szt.),
  • chusta opatrunkowa 60 x 80 cm (1 szt.),
  • koc ratunkowy 160 x 210 cm (1 szt.),
  • nożyczki 14,5 cm (1 szt.),
  • rękawice winylowe (4 szt.),
  • chusteczka nasączona (2 szt.),
  • instrukcja udzielania pierwszej pomocy wraz z wykazem telefonów alarmowych (1 szt.).

Apteczki rowerowe wyposażone w ten sposób cechują się niewielką wagą, kompaktową wielkością oraz ogromną praktycznością w czasie wypadków z udziałem jednośladów. Termin ważności opatrunków w apteczce wynosi 5 lat, więc zakup takiej apteczki to niewielki koszt, który zapobiec infekcjom czy zmniejszyć dyskomfort w czasie jazdy.

Apteczka rowerowa w sklepie POL-POŻ

Dostępna w sklepie internetowym POL-POŻ apteczka rowerowa w saszetce to doskonały wybór na wszelkie wyprawy rowerowe, gdyż zawiera ona wszystkie niezbędne rodzaje opatrunków tak, aby bez obaw można było cieszyć się aktywnie spędzanym czasem. Oferowana w sklepie POL-POŻ apteczka waży jedynie 200 gramów, a więc jej waga jest praktycznie nieodczuwalna. Wszystkie opatrunki znajdują się w jaskrawym wodoodpornym pokrowcu zapinanym na zamek błyskawiczny. Wymiary apteczki to 15 x 10 x 5 cm, dzięki czemu zmieści się ona do każdej torby rowerowej czy plecaka. Co więcej, apteczka posiada z tyłu rzepy, które umożliwiają przyczepienie jej bezpośrednio do ramy roweru jeśli nie ma się do dyspozycji żadnej torby. W przypadku zamówień powyżej stu sztuk możliwe jest nadrukowanie loga firmy na życzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com