Aplikacja do weryfikacji konta – czy ułatwia wzięcie pożyczki online?

Weryfikacja tożsamości wnioskodawcy jest ważnym etapem w procesie ubiegania się o pożyczkę krótkoterminową przez Internet. Dzięki temu pożyczkodawca ma pewność, że pieniądze rzeczywiście trafią do osoby składającej wniosek. Ale czy przelew weryfikacyjny jest jedyną metodą, żeby sprawdzić tożsamość Klienta?

Weryfikacja tożsamości wnioskodawcy jest ważnym etapem w procesie ubiegania się o pożyczkę krótkoterminową przez Internet. Dzięki temu pożyczkodawca ma pewność, że pieniądze rzeczywiście trafią do osoby składającej wniosek. Ale czy przelew weryfikacyjny jest jedyną metodą, żeby sprawdzić tożsamość Klienta?

Przestarzały przelew weryfikacyjny w branży pożyczek przez Internet

Na początku, dla zasady, warto jest wyjaśnić czym w ogóle jest przelew weryfikacyjny. Pod tym pojęciem kryje się wykonanie przelewu w wysokości (najczęściej) 1 grosza ze swojego rachunku bankowego na rachunek pożyczkodawcy. W ten sposób firma udzielająca szybkie pożyczki online może sprawdzić, czy dane wpisane we wniosku zgadzają się z tymi widniejącymi na rachunku bankowym.

Wykonywanie takiego przelewu jest jednym z najpopularniejszych sposobów weryfikacji Klienta przez firmy udzielające pożyczek pozabankowych. Nie jest jednak najwygodniejszą opcją dla pożyczkobiorcy. Nie tylko zabiera czas, ale uniemożliwia wzięcia pożyczki dla osób, które mają debet na koncie – te po prostu nie będą miały możliwości wykonania przelewu.

Jak szybko wziąć pożyczkę przez Internet?

Wykonanie przelewu weryfikacyjnego wydłuża cały proces wnioskowania o pożyczkę, czego nietrudno się domyślić. Nie tylko ze względu na fakt, że sami musimy ten przelew wykonać, ale też dlatego, że musimy poczekać, aż dotrze na konto pożyczkodawcy. Warto wiedzieć, że taki przelew często możemy wykonać tylko i wyłącznie z indywidualnego konta bankowego, więc konto prowadzone np. ze współmałżonkiem kompletnie nie wchodzi w grę. To dodatkowe utrudnienie.

Szybciej wnioskować o pożyczkę możemy w firmach, które umożliwiają nam weryfikację konta przez specjalny system, jakim jest na przykład Kontomatik. Wnioskowanie o pożyczkę bez wykonywania przelewu weryfikacyjnego jest zdecydowanie szybsze i wymaga od Klienta znacznie mniej zachodu. Wystarczy tylko, że zalogujemy się na swoje konto, a firma udzielająca pożyczki przez Internet będzie miała możliwość weryfikacji danych zawartych we wniosku, z tymi widniejącymi na rachunku bankowym.

Szybka weryfikacja w firmach oferujących pożyczki online

Pożyczka online bez przelewania grosza cieszy się coraz większą popularnością. Dlatego instytucje pożyczkowe, które dbają o swoich Klientów wdrażają nowe rozwiązania, mające na celu usprawnienie procesu wnioskowania. Takim ułatwieniem niewątpliwie jest Kontomatik, który został wdrożony m.in. przez SMART pożyczkę. To szybkie pożyczki online, które oferują kwotę nawet do 7000 złotych na 30 dni.

Coraz więcej firm decyduje się na korzystanie z usług szybkiej weryfikacji osoby wnioskującej o pożyczkę przez Internet. I nic w tym dziwnego – w końcu takie rozwiązanie jest wygodne nie tylko dla samego Klienta, ale dla firmy użyczającej pożyczek również. Warto zaznaczyć, że nie tylko Kontomatik świadczy takie usługi. Na podobnej zasadzie działają również firmy takie jak: Instalator, KontoConnect, GroszConnect, czy Szybka Weryfikacja.

Czy szybka identyfikacja przez Kontomatik jest bezpieczna?

Warto również poruszyć kwestię bezpieczeństwa weryfikacji konta za pośrednictwem usług takich jak Kontomatik. I na samym początku trzeba rozwiać wszelkie wątpliwości i podkreślić, że takie rozwiązanie jest całkowicie bezpieczne. Chociaż korzystanie z tej aplikacji rzeczywiście daje instytucji udzielającej internetowych pożyczek wgląd do naszego konta, to jest to wgląd chwilowy.

Logując się poprzez aplikację na nasze konto musimy podać login i hasło do bankowości elektronicznej. Jednak możemy być pewni, że te dane nie trafią w żadne niepowołane ręce. Z prostego powodu – nie zostają one nigdzie zapisane, tylko natychmiast zapomniane przez system. Dodatkowo wszelkie dane są przesyłane za pomocą wiarygodnego połączenia, które gwarantuje bezpieczeństwo przepływu tych informacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com