Alternatywy dla pożyczek, chwilówek i kredytów?

[artykuł sponsorowany]

Chwilówka, pożyczka ratalna czy kredyt gotówkowy to proste i dobrze znane produkty finansowe. Dostępne są jednak również sposoby finansowania wydatków, które zapewniają większą swobodę w pożyczaniu pieniędzy oraz spłacie zadłużenia. Jednym z nich jest limit kredytowy – atrakcyjna alternatywa dla tradycyjnych pożyczek i kredytów.

Limit kredytowy, zwany również limitem odnawialnym, podobnie jak pozostałe produkty pożyczkowe i kredytowe, ma za zadanie powiększyć możliwości finansowe klienta. W tym wypadku, bank lub firma pożyczkowa nie przekazuje mu jednak od razu całości środków, ani nie wymaga od niego spłacania zadłużenia w ramach comiesięcznych rat. Jak zatem działa taki produkt i dlaczego warto się nim zainteresować?

Limit kredytowy – dodatkowe środki zawsze pod ręką

Awaria samochodu, zalanie mieszkania czy pilny zakup lekarstw – domowy budżet mogą zaskoczyć różne nieprzewidziane sytuacje. Czasem niespodziewany wydatek udaje się pokryć z własnych środków, ale później, tuż przed wypłatą, brakuje gotówki na inne bieżące potrzeby. Tymczasem limit kredytowy pozwala czuć się dobrze przygotowanym na wystąpienie tego typu okoliczności. Dzięki niemu klient ma bowiem możliwość swobodnego zadłużania się do określonej kwoty. Wystarczy, że raz przejdzie przez procedury i formalności kredytowe, a instytucja finansowa zapewni mu stały dostęp do dodatkowych środków pieniężnych. To, jaką pulę środków zdecyduje się udostępnić zależy od szczegółów oferty limitu, jak również od sytuacji finansowej i historii kredytowej klienta.

Swobodne pożyczanie pieniędzy na dowolne cele

Ważną zaletą limitu kredytowego jest fakt, że klient może w dowolnym momencie pożyczyć dowolną ilość pieniędzy (do wysokości przyznanego limitu), bez konieczności przechodzenia przez jakiekolwiek dodatkowe formalności. Jeśli wybrał ofertę banku, to z limitu zaczyna korzystać automatycznie, gdy tylko skończą mu się własne środki na rachunku osobistym. Jeśli zawarł umowę z firmą pożyczkową, to pieniądze pożycza za pośrednictwem osobnego konta, przeznaczonego specjalnie do obsługi produktu. W tym wypadku, musi złożyć dyspozycję wypłaty określonej kwoty i poczekać aż pożyczkodawca zasili jego rachunek bankowy.

Korzystne zasady spłaty zadłużenia i odnawialność limitu

Niezależnie czy mowa o ofercie banku czy firmy pożyczkowej, limit kredytowy daje dużą elastyczność w zakresie spłaty zadłużenia. Instytucja finansowa wymaga jedynie, żeby każdego miesiąca spłacać wskazaną kwotę minimalną wykorzystanego limitu. Klient nie musi określać, kiedy zwróci całość pożyczonych środków – może jednorazowo już następnego dnia, a może etapami przez kilka miesięcy. Co ważne, odsetki naliczane są wyłącznie od salda istniejącego zadłużenia i tylko do momentu jego całkowitej spłaty.

Warto zauważyć, że każda spłata, choćby drobnej części zadłużenia, powiększa(odnawia) jednocześnie dostępną do wykorzystania pulę środków. To właśnie dlatego limit kredytowy zwany jest również odnawialnym.

Minimum formalności, uproszczone procedury

Limit kredytowy można traktować jako swego rodzajubufor finansowy, jak również rozwiązanie, które raz na jakiś czas pozwoli wygodnie sfinansować niewielki wydatek. Osoby, które chciałyby zapewnić sobie dostęp do korzyści jakie oferuje, mogą skorzystać z propozycji banku lub firmy pożyczkowej (np. Euroloan – https://www.euroloan.pl/pozyczki/limit-kredytowy). Niezależnie o jakiej instytucji finansowej mowa, o taki produkt można ubiegać się bez wychodzenia z domu, za pośrednictwem internetu. Cały proces pożyczkowy jest skrócony do niezbędnego minimum, a wszelkie formalności zajmują krótką chwilę – czyli tak jak w przypadku wielu innych produktów pożyczkowych i kredytowych.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Należy podkreślić, że bankowy limit kredytowy jest ściśle powiązany z kontem osobistym. Oznacza to, że aby móc skorzystać z oferty limitu danego banku, trzeba mieć w nim założony rachunek– osoby spełniające to kryterium najczęściej mogą złożyć wniosek o jego przyznanie z poziomu serwisu transakcyjnego. W przypadku produktu pozabankowego, najpierw należy zarejestrować się w serwisie firmy pożyczkowej; na podstawie podanych informacji ocenia ona zdolność kredytową i w ciągu kilku minut udziela decyzji w sprawie udostępnienia limitu.

Warto zauważyć, że pozabankowe produkty pożyczkowe, w tym również limit odnawialny, są łatwiej dostępne niż produkty kredytowe banków. Ponieważ wiążą się z mniej restrykcyjnymi kryteriami oceny wniosku, na pozytywną decyzję pożyczkowąnierzadko mogą liczyć również osoby, które są w nieco słabszej kondycji finansowej lubmiały w przeszłości pojedyncze opóźnieniaw spłacie zobowiązań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com