Aglomeracja Śląska słynie z atrakcyjnych terenów inwestycyjnych

Od odpowiedniego wyboru terenu pod realizowaną inwestycję zwykle w głównej mierze zależy powodzenie całego przedsięwzięcia. Inwestorzy bardzo często decydują się na działki inwestycyjne w Aglomeracji Śląskiej. Nie może to dziwić, gdyż nawet Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych wytypowała aż pięć górnośląskich terenów do finału prestiżowego konkursu.

Odmienione oblicze Górnego Śląska

Obszar Górnego Śląska bardzo długo czekał na uznanie ze strony kluczowych inwestorów w Polsce. Miało to związek z negatywnym wizerunkiem regionu, który postrzegano jako nieestetyczny, surowy i kojarzący się wyłącznie z ciężkim przemysłem i zanieczyszczeniami środowiska. Obecnie sytuacja wygląda już jednak zgoła odmiennie. Przede wszystkim poprzemysłowe tereny inwestycyjne zostają poddawane regularnym procesom renowacji. Dzięki temu powstają nowoczesne obiekty, których Aglomeracji Śląskiej mogą pozazdrościć wszystkie województwa naszego kraju.

Górny Śląsk dzięki poczynionym inwestycjom stał się obszarem kojarzonym z innowacjami w takich obszarach jak nauka, biznes oraz kultura. Dzięki temu przedsiębiorcy chętnie korzystają ze stworzonych możliwości, przenosząc swoje siedziby na obszary jednego z miast tutejszej aglomeracji. Na uwagę zasługują wielomilionowe inwestycje w parki rozrywki, wielkopowierzchniowe centra handlowe, a także infrastrukturę publiczną. Przedsięwzięcia te nie byłyby możliwe, gdyby nie renowacja zdegradowanych obszarów poprzemysłowych.

Przedsięwzięcia z korzyścią dla wszystkich

Decyzja o wyborze terenu inwestycyjnego w Aglomeracji Śląskiej jest korzystna nie tylko dla samego inwestora, dlatego może on liczyć na szereg istotnych ułatwień. Przede wszystkich władze górnośląskich miast są znacznie bardziej skłonne udzielać zezwoleń na realizację inwestycji tym przedsiębiorcom, którzy zagospodarowują zniszczone tereny poprzemysłowe. Sytuacja taka ma miejsce zwłaszcza wówczas, jeżeli planowane przedsięwzięcia mają służyć lokalnej społeczności zamieszkującej aglomerację.

Tereny inwestycyjne warto wobec powyższego przeznaczyć między innymi pod budowę obiektów mieszkalnych. Jest to o tyle rozsądnym pomysłem, że Aglomeracja Śląska stanowi jedno z centrów szkolnictwa wyższego w skali całego kraju. Dzięki ogromnej liczbie studentów znacząco wzrasta więc popyt na wynajem oraz kupno mieszkań. Ze względu na spore zaludnienie regionu, świetny wzrost z inwestycji przynosi również wznoszenie centrów handlowych. W największych miastach aglomeracji znajduje się wiele terenów inwestycyjnych o dużej powierzchni, które świetnie nadają się właśnie na ten cel.

Optymalna lokalizacja mocnym argumentem

Zakup działki inwestycyjnej na obszarze Aglomeracji Śląskiej jest wyjątkowo korzystny ze względu na lokalizację tutejszych ośrodków miejskich. Są one połączone z siecią autostrad i dróg ekspresowych, a także wieloma liniami komunikacji publicznej. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na obecność autostrady A4 oraz A1, nowoczesnego dworca PKP i PKS, a także rozbudowaną sieć połączeń tramwajowych. Jakby tego było mało, na terenie aglomeracji działa międzynarodowe lotnisko Pyrzowice.

Tereny inwestycyjne będące w posiadaniu Aglomeracji Śląskiej to zatem doskonała okazja dla tych inwestorów, którzy pragną zakupić działki pod ambitne przedsięwzięcia, przynoszące wysokie zyski. Trudno znaleźć w całej Polsce drugi tak prężnie rozwijający się region o ogromnym potencjale.

Artykuł powstał w oparciu o materiały dostarczone przez GTB Invest

Polecamy:
Jak ułatwić sobie rozwiązywanie zadań domowych z matematyki?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com