Agencje Social Media pomocą dla biznesu!

Marketing już dawno zaczął przenosić się do internetu. Ludzie chętniej korzystają dziś z mediów społecznościowych (tak zwanych social media) niż ze standardowych środków przekazu typu telewizja i chociaż reklama na wizji wciąż ma wielkie znaczenie, coraz częściej firmy używają innych środków przekazu, by dotrzeć ze swoją ofertą do potencjalnych klientów. Social media są wyjątkowo wartościowe dla marki i warto skorzystać z fachowych porad agencji, zajmujących się ich wykorzystaniem w celach marketingowych.

Zasięg i znaczenie mediów społecznościowych

Social media typu Facebook, Twitter czy Instagram są dziś niezwykle popularne i nie zanosi się na to, by ich popularność miała kiedykolwiek zmaleć. Bywają uzależniające, to prawda, ale nawet ludzie, którzy nieczęsto korzystają z komputera, zakładają konta na różnych portalach społecznościowych, czy to po to, by skontaktować się ze szkolnymi przyjaciółmi, czy też by móc randkować. Mówi się nawet, że „jeśli nie ma cię w sieci, to nie istniejesz”.

Rozwój social mediów przyczynił się do powstania tak zwanej spersonalizowanej reklamy, która – można to śmiało powiedzieć – jest przyszłością marketingu. Polega ona na tym, że do użytkowników sieci docierają reklamy tych produktów, które mogą najbardziej ich zainteresować. Firmy korzystają na tym, ponieważ zamiast opłacać reklamę, która będzie wyświetlana dla różnorodnego odbiorcy, mogą skupić się tylko na tych, którzy potencjalnie staną się nabywcami produktu lub usługi. Zasięg jest wtedy tylko teoretycznie mniejszy, bo choć reklama nie zostanie wyświetlona każdemu, to zobaczą ją ci użytkownicy, którzy są bardziej skłonni zainteresować się naszą ofertą.

Czym jest agencja social media?

Nie każdy właściciel firmy musi być obyty z social mediami, natomiast każdy powinien się nimi zainteresować, gdyż tylko nielicznym udaje się funkcjonować bez nich, a nawet najbardziej wyrobione marki mają swoje strony w mediach społecznościowych. Pomocą właścicielom firm służą agencje social media. Tego typu agencja nastawiona jest na marketing w sieci. Tworzy ona kampanię reklamową dla firmy w mediach typu Facebook czy Instagram, z których każde posługują się innymi środkami przekazu. Na Facebooku mogą to być odpowiednie posty i reklamy, z kolei Instagram pozwala na promocję poprzez ciekawe i przyciągające uwagę zdjęcia. Rozwiązaniem oczywistym dla Facebooka będzie założenie tzw. fanpage’a. Jak mówi Kamil Jankowski z Agencji Think Things, „aktualnie każda marka powinna posiadać własną stronę, w przeciwnym razie znacząco traci”.

Agencja social media jest specyficzną formą agencji, która pozwala nam dotrzeć z przekazem do wybranych odbiorców i warto poświęcić tej tematyce sporo uwagi, ponieważ promocja w mediach społecznościowych zwykle przekłada się na zwiększenie zysków. Dlaczego? Jak mówi Jankowski, chodzi tu przede wszystkim o skuteczność:

– Social media to już nie tylko nadawanie informacji, ale integracja z potencjalnym klientem. Tworzą się grupy i każdy ma szansę wyrazić swoją osobistą opinię. To promocja i za razem informacja zwrotna

Bliżej klienta

blog o uwodzeniuGdy prowadzi się marketing za pośrednictwem tradycyjnych mediów, radia czy telewizji, trudno nawiązać kontakt z klientem. Social media z kolei pozwalają na to i nawet zachęcają do dyskusji. Odpowiedź na reklamowane produkty jest wręcz natychmiastowa, a to z kolei sprawia, że łatwiej możemy je ulepszać i dostosować się do klientów. Nawiązanie z nimi dyskusji sprawi, że poczują się oni nie tylko jak nabywcy, którym coś jest reklamowane, ale jak partnerzy, a zadaniem producentów dóbr będzie wysłuchanie ich opinii.

Trzeba tu pamiętać, że w kontaktach z klientem należy zachować pewną ostrożność. Jeśli nie ma się doświadczenia z mediami społecznościowymi, lepiej zastanowić się, czy agencja social media nie byłaby dobrym rozwiązaniem. Brak wyczucia w tym, jak działa internet oraz błędy w rozumieniu specyfiki jego użytkowników, mogą źle wpłynąć na firmę.

– Jeśli ktoś chce próbować sił w marketingu społecznościowym nie powinien oczywiście pracować sam. Liczy się zespół ludzi, którzy będą ze sobą wzajemnie współpracować – dodaje Jankowski, co jest oczywiście niezwykle ważne. Agencja social media jest miejscem, w którym ci kreatywni ludzie mogą się spotkać i wspólnie stworzyć coś niezwykłego.

Więcej artykułów o tematyce biznesowej na stronie ceo24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com