Agencja pracy w Warszawie – poznaj strategie rekrutacyjne oferowane przez profesjonalistów

Jeśli jesteś pracodawcą i do tej pory nie korzystałeś z profesjonalnych usług rekrutacyjnych, to jesteśmy przekonani, że wkrótce się to zmieni. Powodem jest oczywiście trudna sytuacja na rynku zatrudnienia, która wymusza na przedsiębiorcach sięganie po niestandardowe metody uzupełniania wakatów w ich firmach. Współpraca z dobrą agencją jest bardzo opłacalna, oszczędzając mnóstwo czasu, pieniędzy, a przede wszystkim zapewniając dostęp do najlepszych pracowników. Zanim skontaktujesz się wybraną agencją pracy w Warszawie, to dowiedz się, jakie strategie rekrutacyjne może Ci zaproponować. Te najważniejsze i najpopularniejsze opisujemy w naszym artykule.

Rekrutacja stała

Jest to podstawowa strategia rekrutacyjną, którą powinna mieć w swojej ofercie każda profesjonalna agencja pracy w Warszawie. Na czym polega rekrutacja stała? W dużym skrócie: na przejęciu przez agencję wszystkich obowiązków związanych z pozyskiwaniem nowych pracowników dla firmy jej klienta.

W ramach rekrutacji stałej agencja zaproponuje Ci m.in.:

  • tworzenie ogłoszeń i wyszukiwanie najlepszych miejsc ich publikacji,
  • przyjmowanie podań kandydatów,
  • analizowanie treści podań i wstępne weryfikowanie zawartych w nich informacji,
  • przeprowadzenie rozmów kwalifikacyjnych,
  • wyselekcjonowanie najlepszych kandydatów i rekomendowanie ich do zatrudnienia w firmie klienta,
  • opcjonalnie przeprowadzenie negocjacji indywidualnych warunków zatrudnienia.

Rekrutacja stała jest dobrym rozwiązaniem dla tych firm, które regularnie poszukują nowych pracowników i chcą przenieść wszystkie związane z tym obowiązki na zewnętrzny, specjalistyczny podmiot. Dzięki temu oszczędzają mnóstwo czasu, a przy tym mają pewność, że rekrutacja jest prowadzona w sposób profesjonalny, zgodny z interesem przedsiębiorstwa.

Headhunting

Coraz popularniejsza strategia rekrutacyjna, która szczególnie dobrze sprawdza się do pozyskiwania pracowników na stanowiska wyższego szczebla oraz wymagające specjalistycznych kwalifikacji. Jak wiadomo znalezienie takich osób nie jest zadaniem łatwym i raczej nie uda się to w ramach standardowej rekrutacji. Trzeba się tutaj wykazać większą aktywnością, co też robi agencja pracy.

Zadaniem agencji jest dotarcie do najlepszych kandydatów własnymi kanałami, a następnie zbudowanie w ich oczach obrazu atrakcyjnego pracodawcy oraz złożenie oferty zatrudnienia. Co ważne, ta strategia działa w przypadku, gdy staramy się o podpis pod umową osoby mającej już pracę, która nie szuka nowego miejsca zatrudnienia.

Outsourcing

Ciekawa propozycja zwłaszcza dla tych pracodawców, którzy z różnych powodów nie chcą tworzyć nowych etatów w swoich firmach, natomiast potrzebują pilnego wsparcia zespołu ze strony specjalistów. W ramach tej strategii agencja buduje zewnętrzny zespół, który następnie jest oddelegowywany do realizowania zadań powierzonych przez jej klienta.

Jak wybrać dobrą agencję pracy w Warszawie?

Warszawski rynek obfituje w agencje rekrutacyjne, co niestety może Ci utrudnić wytypowanie tej, z którą powinieneś nawiązać współpracę. Czym się tutaj kierować? Przede wszystkim sprawdź, czy agencje, które Cię interesują, oferują wymienione przez nas usługi. Jest to o tyle ważne, że jeśli np. dana agencja skupia się tylko na rekrutacji stałej, to siłą rzeczy będzie Cię nakłaniać do zdecydowania się na taką strategię rekrutacyjną, co wcale nie musi być korzystne dla Twojego biznesu.

Stąd dobrze będzie nawiązać współpracę z firmą rekrutacyjną, która dobierze strategię pod kątem indywidualnych potrzeb klienta, specyfiki jego branży oraz realnej dostępności pracowników. Jeśli w danym sektorze jest ogromny problem ze znalezieniem rąk do pracy, to rekrutacja stała może się okazać nieefektywna, w przeciwieństwie do chociażby headhuntingu.

Kolejnym ważnym kryterium jest doświadczenie agencji, ale uwaga – nie tyle chodzi tutaj o staż rynkowy, co doświadczenie w obsłudze firm z Twojej branży. Jeśli na przykład działasz w sektorze IT, to współpraca z agencją rekrutacyjną z Warszawy, która do tej pory pozyskiwała wyłącznie pracowników tymczasowych dla firm budowlanych, niekoniecznie będzie dobrym pomysłem. Pamiętaj więc: gdy agencja chwali się dużym doświadczeniem, to zweryfikuj tę informację prosząc o udostępnienie portfolio klientów.

Nie bez znaczenia są również opinie o danej agencji. W końcu nikt tak wiarygodnie nie oceni firmy rekrutacyjnej, jak jej dotychczasowi klienci. Jeśli widzisz, że dana agencja cieszy się bardzo dobrą opinią na lokalnym rynku, jest wysoko oceniona w Internecie i polecana przez znanych Ci przedsiębiorców, to na pewno warto bliżej przyjrzeć się jej ofercie.

Jeśli chodzi o konkretne firmy, to szczególnie często polecana na stołecznym rynku jest Verita HRagencja pracy w Warszawie, której usługi rekomenduje aż 97 proc. klientów biznesowych oraz 90 proc. zatrudnionych za jej pośrednictwem pracowników. Z pełną ofertą Verita HR możesz się zapoznać na stronie internetowej agencji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com