Agencja CORE PR liderem komunikacji w sektorze gamingowym

W Polsce gra już ponad 16 milionów użytkowników, 47% polskich graczy to kobiety, wartość rynku konsumenckiego to blisko 2,3 miliarda złotych, a wartość rynku e-sportu sięga 43 mln zł, nasz rynek budują 440 studia deweloperskie, rocznie wydajemy 480 nowych gier,  w branży znajduje zatrudnienie blisko 10 tysięcy pracowników –  informuje “The game industry of Poland — Report 2020”.

Polska branża gier wideo od lat jest jednym z najważniejszych sektorów polskiej gospodarki i kultury. W branży gier PR i e-marketing są obecne w komunikacji z inwestorami, ale w równym lub nawet większym stopniu również z klientami i mediami zajmującymi się grami.

„Agencja Core PR, która od lat obsługuje sektor gamingowy, zmagamy się też z wieloma wyzwaniami. Dobry PR to jeden z elementów, który na pewno pomoże przy sprzedaży produktu. Najczęściej powielane są jednak podobne błędy, np. przekazywane informacje dotyczące nowych projektów nie spełniają podstawowych kryteriów, tak aby można było je ocenić i zastanowić się nad dalszą strategią. Zawsze analizujemy, jakie kryteria stosują inwestorzy do oceny projektu i co powoduje, że szanse na pozyskanie finansowania będą wysokie” – mówi Adam Białas, dyrektor w agencji Core PR.

Adam Białas od ponad dwóch dekad skutecznie działa w obszarze PR i e-marketingu. Autor wielu autorskich projektów PR, e-marketingu i dedykowanych programów partnerskich w modelach efektywnościowych. Posiada wieloletnie doświadczenie globalne korporacyjne, ekspert w kampaniach  dla sektora gamingowego, finansowego i w budowaniu wizerunku brandu B2B i B2C. Agencja CORE PR, w której pracuje, obsłużyła ponad 600 kampanii i specjalizuje się w sektorze finansowym i gamingu.  Nie tylko realizowała działania dla największych Spółek z sektora gier wideo, ale i wielu małych startupów. Prowadzi też działania integrujące środowisko branżowe, jak np. „miksery” dla top liderów branży czy nowatorskie prezentacje projektów.

Spółki o najwyższych wycenach na GPW to:

 

  • CD PROJEKT S.A. 8 661 mln euro
  • Ten Square Games 887 milionów euro
  • PlayWay 736 milionów euro
  • 11 bit Studios 268 milionów euro
  •  Creepy Jar 175 mln euro
  • Wszystko w! Gry 142 mln euro

 

„Traktowany jako kluczowe źródło informacji o polskim rynku raport “Newzoo” podaje, że  w zależności od roku nasz kraj plasuje się na 20 miejscu na świecie. Niemniej jednak szacunki te w zbyt dużym stopniu opierają się na takich parametrach, jak internauci i użytkownicy mobilni, nie uwzględniając specyfiki polskiego rynku. Szczególnie faktu, iż Polska jest dobrym rynkiem dla gier premium na PC, co potwierdzają dane z trzech kluczowych platform dystrybucyjnych na PC. Sektor gier można analizować na wiele różnych sposobów np.: jego sprzedaż, zazwyczaj wraz z e-sportem. Wynik opiera się jednak w dużym stopniu na imporcie, ponieważ szacuje się, że nawet 97% wydatków na gry w Polsce pochodzi z tytułów zagranicznych. Podobnie nie ma jeszcze polskich tytułów e-sportowych. W związku z tym krajowa produkcja gier jest istotna dla zbadania, ale także dla rozwoju sektora gier w Polsce. Dobry wizerunek jest bezcenny. Kształtowanie opinii publicznej, komunikowanie się z rynkiem, akcjonariuszami i mediami to jedno z największych wyzwań w codziennym życiu Spółki, niezbędne dla uzyskania wzrostu wartości przedsięwzięcia” – dodaje Adam Białas z CORE PR

Na zdjęciu; Adam Białas, dziennikarz i manager Core PR.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com