Abonamenty medyczne dla pracowników – korzyści dla pracodawców

Dobrze zmotywowany i lojalny pracownik to marzenie każdego przedsiębiorcy. Dzisiaj do pracy przyciągają nie tylko wysokie zarobki czy popularna „dobra atmosfera” w biurze. Liczą się także wszelkiego rodzaju dodatki do pensji, w tym pakiety medyczne. Co ważne, mają one wiele korzyści nie tylko dla podwładnych, ale też samych pracodawców.

Rywalizacja na rynku

Odpowiednio przeszkolony, doświadczony i ambitny pracownik zna swoją wartość. Wie, że ma w ręku bardzo dobrą kartę przetargową i może przebierać w atrakcyjnych ofertach pracy. Rolą pracodawcy w tym momencie jest sprawienie, by jego propozycja była lepsza niż te konkurencji. Sama pensja to za mało. Szeroki pakiet socjalny może z kolei przekonać i zachęcić do wybrania danej firmy. Warto zamieścić w nim właśnie prywatną opiekę medyczną. W obecnych czasach daje to pracownikom duże poczucie bezpieczeństwa. Kiedy przedsiębiorstwo decyduje się na zakup pakietów, przeważająca część zatrudnionych postanawia z niego skorzystać.

Oszczędności finansowe

Może wydawać się, że zakup pakietów medycznych to duży wydatek, który mocno nadwyręża właścicieli przedsiębiorstw. Opieka medyczna dla firm to jednak spora oszczędność. Po pierwsze, pracownik który ma ciągły dostęp do lekarza, rzadziej nie przychodzi do pracy. Podwładny, który wie że może w każdej chwili dostać się do dobrego specjalisty bada się regularnie, dzięki czemu unika ewentualnych zwolnień lekarskich. Kolejną zaletą dla pracodawców jest możliwość odliczenia abonamentów medycznych od podatku.

Mniej zamieszania

Pracownicy, którzy nie mają pakietów medycznych, często szukają lekarzy w różnych miejscach i korzystają z pierwszych wolnych terminów, nawet jeśli te są w godzinach ich pracy. Często wiąże się to z problemami organizacyjnymi. Załatwienie zastępstwa, późniejsze odrobienie godzin, przekładanie terminów… To tylko niektóre z trudnych sytuacji podczas nieobecności pracownika. Wszystkie one mogą dosłownie sparaliżować pracę biura. Pakiety medyczne to prosty sposób na to, by uniknąć tego typu wydarzeń. Pracownik nie musi już marnować czasu na długie poszukiwania przychodni. Wystarczy, że odwiedzi stronę placówki, z którą firma ma podpisaną umowę i w kilka chwil dokonana rejestracji na dogodny termin.

Obowiązkowe badania

Kolejną zaletą abonamentów medycznych jest szybki dostęp do obowiązkowych badań pracowników. Co pewien czas muszą oni wykonywać tak zwane badania okresowe. Ważność badań różni się w zależności od stanowiska pracy oraz czynników szkodliwych. Niektórzy muszą je powtarzać co rok, inni znacznie rzadziej. Kiedy firma posiada opiekę medyczną, zazwyczaj może zapewnić pracownikom szybkie badanie, bez konieczności stania w długich kolejkach.

Szukając odpowiedniego abonamentu medycznego, warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Dana przychodnia powinna posiadać placówki w całym mieście oraz gwarantować łatwy dostęp do specjalistów. Obie te cechy posiada CMP. To centrum medyczne jest doskonale dostosowane do potrzeb przedsiębiorców. Dzięki długiej liście różnych abonamentów, każdy pracodawca znajdzie coś odpowiedniego dla swojej firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com