Abonament dla firmy – plusy i minusy

Abonament dla firmy to rozwiązanie często wybierane przez wielu przedsiębiorców. Osoby, którym zależy na stałych opłatach miesięcznych, możliwości nielimitowanych rozmów, a także dostępie do internetu, z chęcią wybierają bardzo opłacalny abonament firmowy.

Zalety abonamentu dla firmy

Jeszcze do niedawna abonament dla firm kojarzył się z wysokimi kosztami, jednak w dobie operatorów wirtualnych i nowych technologii coraz większa liczba przedsiębiorców decyduje się na specjalne dedykowane dla nich rozwiązanie, czyli abonament firmowy. Wśród najważniejszych zalet abonamentu dla firm można wyróżnić:

  • nielimitowane rozmowy i SMS-y,
  • dostęp do internetu,
  • roaming międzynarodowy, czyli możliwość wykonywania połączeń i korzystania z sieci, także za granicą,
  • rozliczenie na podstawie faktury, która jest kosztem dla przedsiębiorcy,
  • dostępność Internetu LTE, usług 2G, 3G i 4G,
  • niska cena w porównaniu do abonamentu indywidualnego lub oferty na kartę,
  • możliwość zapisania kilku abonamentów na jedną fakturę,
  • zwiększona kontrola nad własnymi wydatkami. 

Jedna z ciekawszych ofert abonamentu firmowego na rynku została przygotowana przez Virgin Mobile i można zapoznać się z nią na stronie: https://virginmobile.pl/oferty/abonament/firma. W skład oferty wchodzi darmowy roaming na terenie Unii Europejskiej, a także internet LTE. Umowa podpisywana jest na 24 miesiące, a dodatkową zaletą jest możliwość zakupienia dla swojej firmy kolejnych numerów za połowę kwoty wyjściowej. W ten sposób przedsiębiorca może w tani sposób zapewnić swoim pracownikom telefony służbowe. 

Wady abonamentu firmowego

Jedynym minusem abonamentu firmowego jest konieczność podpisania umowy na dłuższy okres niż w przypadku abonamentu indywidualnego. Takie zobowiązanie nie jest jednak zbyt problematyczne, ponieważ comiesięczna kwota do zapłacenia jest niewysoka. 

Czy warto zdecydować się na abonament firmowy?

Abonament dla firm to świetna opcja zarówno dla właścicieli jednoosobowych działalności gospodarczych, jak i dla przedsiębiorców, którzy prowadzą firmy różnej wielkości. W każdym przypadku abonament firmowy to duża oszczędność czasu oraz pieniędzy, a ponadto faktura jest jednym z kosztów przedsiębiorcy, co obniża kwotę podatku. Warto pamiętać, aby przed wyborem danego operatora porównać różne oferty na rynku i sprawdzić, która z nich jest najbardziej korzystna z naszego indywidualnego punktu widzenia. Zdecydowanie warto postawić na nielimitowane rozmowy i SMS-y, a także większy pakiet transferu danych. Należy także zwrócić uwagę na roaming międzynarodowy, zwłaszcza jeśli przedsiębiorca lub jego pracownicy często wyjeżdżają w delegacje i różne podróże służbowe. Abonament firmowy z pewnością jest wygodnym i oszczędnym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com