6 sposobów na mądre oszczędzanie

Masz tylko 100 zł. Chcesz zwiększyć oszczędności. Spójrz na nasze proste wskazówki, aby szybko znaleźć drogę do przyzwoitej ilości zaoszczędzonej gotówki.

Nawet jeśli zaczynasz od zera, kilka prostych kroków może błyskawicznie zwiększyć swoje oszczędności.

1 – Otwórz dedykowane konto oszczędnościowe

Wydaje się to oczywiste, prawda? Jednak badania przeprowadzone przeze mnie wykazały, że 16% Polaków oszczędza pieniądze na codziennym koncie. Zły ruch. Twoje pieniądze nie tylko nie będą generować niewielkich odsetek, ale też będą zbyt łatwe do wydania. Pomyśl nad otwarciem specjalnego konta oszczędnościowego – co pozwala czerpać zyski z odsetek, a będziesz mógł usiąść i obserwować, jak rośnie Twój majątek.

Jeśli nadal walczysz o zwiększenie oszczędności, sprawdź, dokąd idą twoje pieniądze. Zapewne wydajesz na regularne kupowanie drobnych zakupów, które z czasem się sumują. Przemyśl swoje nawyki finansowe, aby szybciej budować oszczędności.

2 – Przestań gromadzić setki

Czy zauważyłeś kiedyś, że nie widzisz wielu banknotów o wartości 100 ? Jest ku temu dobry powód. Polacy je gromadzą. Szacuje się, że banknoty o wartości około 20 miliardów złotów w ten sposób są schowane, wyciągnij złożone materace spod materaca i wpłać je konta oszczędnościowe, na którym będą zarabiać odsetki.

3– Ciesz się codziennymi oszczędnościami!

Istnieje kilka prostych sposobów oszczędzania bez poświęcania zakupów i rachunków. Zaplanuj swoje posiłki i napisz listę, zanim pójdziesz do sklepów, dzięki czemu możesz łatwo trzymać się swojego budżetu na zakupy. Zacznij od sekcji mięsnej, ponieważ jest to najdroższa część – i wybierz coś wyjątkowego.

Jeśli chodzi o rachunki, warto skorzystać z konkurencyjnego rynku mediów. Rozejrzyj się za lepszą ofertą, szczególnie tą z dużymi rabatami za spłatę na czas – niektóre mogą łatwo zaoszczędzić 35%. Wyłączanie urządzeń, wyłączanie świateł, sprawdzanie wartości energetycznej i wyłączanie klimatyzatora / grzejnika o kilka stopni to niewielkie wysiłki, które robią dużą różnicę.

4 – Bądź mądry na temat stawki

Jeśli chodzi o oszczędzanie, trudno przejść obok internetowych kont oszczędnościowych za przyzwoitą stawkę. Ale opłaca się szukać konta oferującego niezmiennie dobry zwrot. Te słodko brzmiące oferty wstępne trwają tylko kilka miesięcy, po czym stawka, którą zarabiasz, może być całkiem przyjemna.

5Postaw na automatyczne oszczędności

Badania pokazują, że prawie co drugi (49%) z nas dokonuje wpłaty na nasze konto oszczędnościowe tylko wtedy, gdy mamy wolne pieniądze. Kto ma wolną gotówkę? Może lepiej nadać oszczędnościom najwyższy priorytet? To jest łatwe. Skonfiguruj automatyczny przelew, który zbiera określoną kwotę na twoje konto oszczędnościowe każdego dnia wypłaty. Nie ma znaczenia, czy zdeponujesz 20 , 50 lub 100 , po prostu spraw, aby regularne zwiększanie oszczędności wzrosło w sposób wykładniczy.

6Idź w kierunku celu

Wyznaczenie kilku celów to świetny sposób na utrzymanie motywacji, a według badania – dwa najpopularniejsze cele oszczędnościowe to wakacje lub samochód. Bez względu na to, jakie są Twoje cele, ustal cel, ustal, ile potrzebujesz, aby go zrealizować i świętuj to, co Ci się uda uzbierać po drodze. Masz więcej niż jeden cel? Nie ma problemu – używaj wielu kont oszczędnościowych. Skonfiguruj osobne internetowe konta oszczędnościowe dla każdego celu. Tak długo, jak wybierzesz konto bezpłatne, nie możesz stracić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com